reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

TVP ze zgłoszeniem do SAT Kurier Awards 2015

dodano: 2015-09-22 12:35 | aktualizacja: 2015-09-22 12:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkrak.com/TVP

tvp Telewizja Polska zgłosiła do plebiscytu SAT Kurier Awards 2015 kanał TVP Historia (do kategorii „Kanał tematyczny roku”) i Regionalny System Ostrzegania (RSO) do kategorii „Najlepsza usługa”. Internetowe głosowanie na najlepsze produkty i usługi w branży telewizji cyfrowej na polskim rynku ruszy już wkrótce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgłoszenia Telewizji Polskiej do plebiscytu SAT Kurier Awards 2015:

1. Kanał tematyczny roku
TVP Historia

Cechy wyróżniające program TVP Historia w stosunku do programów o podobnym profilu obecnych na rynku: 
 • TVP Historia w odróżnieniu do innych kanałów o profilu historycznym obecnych na polskim rynku dedykowana jest historii Polski Europy i świata. Zadaniem TVP Historia jest edukacja historyczna, ale także uczestniczenie i prezentowanie debaty publicznej dotyczącej historii.
 • Jako jedyny kanał tematyczny o tym profilu produkuje własne cykliczne audycje informacyjne („Flesz historii”, „Exlibris”) i publicystyczne („Spór o historię”, „Cafe Historia”) dedykowane tematyce historycznej. 
 • TVP Historia jest także największym producentem filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce historycznej – głównie dedykowanych historii Polski premiery reportaży co tydzień w paśmie „Koło historii”, premiery filmów dokumentalnych.
 • TVP Historia jest nie tylko jest producentem lecz także wspiera produkcję oraz promocję filmów o tematyce historycznej będąc współorganizatorem Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z Historią” wspólnie z Miastem Zamość i CKF Stylowy w Zamościu. Odbywająca się w połowie sierpnia impreza jest transmitowana w TVP Historia w postaci Studia festiwalowego a także w internetowym kanale stream. 
 • TVP Historia produkuje własne formaty programowe – „Przewodnik historyczny Bogusława Wołoszańskiego”, „Historia żywa” – program poświęcony grupom rekonstrukcyjnym, „Exlibris” – program dedykowany książkom historycznym. 
 • TVP Historia dedykowana jest dla wszystkich wiekowych grup widzów, pasjonatów historii a także dla dzieci, by  budzić zainteresowanie historią: np. „Był sobie człowiek, „Byli sobie odkrywcy”, „Były sobie odkrycia” czy „Próba czasu”, w którym emitowane są cykliczne audycje z gatunku reality show pokazujące jak wyglądało codzienne życie w różnych epokach historycznych. 
 • Cechą wyróżniającą TVP Historia spośród innych kanałów tematycznych o tym charakterze jest to, że przypomina audycje archiwalne będące dokumentami swoich czasów np. „Dziennik Telewizyjny”, pierwsze wydania „Wiadomości”, a także najcenniejsze zabytki polskiej sztuki telewizyjnej o charakterze edukacyjnym „Sensacje XX wieku”, „Wielka gra”, „Sonda”

Strona internetowa: historia.tvp.pl

2. Najlepsza usługa
Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Regionalny System Ostrzegania (RSO) to jedyna w Polsce i jedna z niewielu na świecie multiplatformowa usługa informująca obywateli o lokalnych i ogólnopolskich zagrożeniach związanych z zagrożeniem życia lub mienia. 
Dzięki RSO obywatele mają możliwość w szybki i łatwy sposób dotrzeć do informacji o zagrożeniach dla życia, zdrowia oraz mienia, a także do porad, jak postępować w sytuacjach kryzysowych. 
Komunikaty dzielą się na kilka kategorii tematycznych:
 • meteorologiczne,
 • hydrologiczne,
 • drogowe,
 • informacje o stanie wód (wodowskazów),
 • ogólne.
Dodatkowo RSO zapewnia dostęp do przygotowanych przez specjalistów poradników postępowania w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Ich formy są dostosowane do poszczególnych kanałów komunikacji (tj. inaczej wyglądają one na stronach internetowych, a inaczej w telegazecie, czy w aplikacji mobilnej).

Regionalny System Ostrzegania został uruchomiony pilotażowo w czerwcu 2013 roku. Do końca roku 2014 został wdrożony w całym kraju i od 1 stycznia 2015 roku działa w całym kraju.

Strona internetowa: rso.tvp.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii SAT KRAK


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...