reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy film w Europie Środkowej w Dolby Atmos

dodano: 2015-09-22 14:05 | aktualizacja: 2015-09-22 14:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dolby

Dolby Atmos 23 września br. o godzinie 14:00 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (ul. Wałbrzyska 3/5) odbędzie się pokaz „Króla życia" - pierwszego polskiego filmu zrealizowanego w technologii Atmos. Pokaz otworzy prelekcja Jacka Hameli, jednego z czołowych operatorów dźwięku w Polsce. Po projekcji zaplanowana została dyskusja. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Król życia”, debiutancki film Jerzego Zielińskiego, zdradza pełen humoru przepis na odnalezienie szczęścia w codziennym życiu.

Cieszę się, że nasz film będzie pierwszym filmem zrealizowanym w technologii Atmos w Polsce. Nowa technologia to kolejny element w tworzeniu „magicznego przeżycia” dla widza, jakim jest projekcja filmu na dużym ekranie w kinie

- mówi reżyser Jerzy Zieliński.

Jacek Hamela, operator dźwięku:

„Król życia” jest pierwszym polskim filmem fabularnym, który będzie miał swoją premierę w systemie Atmos! Dolby Atmos daje nam - twórcom, nowe, niesamowite możliwości stworzenia w kinie niezwykłej atmosfery. Kaźdy widz odniesie wrażenie intymnego obcowania z materią filmową. Dźwięk otulając swym brzmieniem każde miejsce w sali kinowej, poprzez swą naturalność obudzi w widzu poczucie, jakby znalazł się w samym centrum akcji. Rozwój technik przekazu obrazu do 3D, 4K wymusił poszukiwania w aspekcie jeszcze większej przestrzenności kinowego dźwięku na wszystkich jego płaszczyznach tak, by widz mógł zbliżyć się do filmowych zdarzeń. System Atmos pioniersko spełnia te postulaty. Namacalne obcowanie z cząstkami, niemal atomami dźwięku otwiera przed twórcą możliwość precyzyjnego zakomponowania warstwy dźwiękowej filmu tak, by stworzyć spójny z obrazem przekaz audiowizualny. Atmos może nie tylko świetnie sprostać spektakularnym scenom akcji, ale również umożliwia zbudowanie subtelnych klimatów scen kameralnych, przenikających dyskretnie przez widza. „Król życia” jest kameralnym, ciepłym filmem, który wypełniony z jednej strony dźwiękami codzienności, z drugiej - subtelną, dyskretną sferą magiczną, z pewnością pozostanie w pamięci widza. Wykorzystanie możliwości zakomponowania warstwy dźwiękowej na wielu płaszczyznach, pozwoli oddać niesamowitą urokliwą atmosferę scen oraz przeniknąć do filmowego świata bohaterów. Atmos otworzył drzwi do obcowania z dźwiękiem w kinie w sposób, w jaki do tej pory było to możliwe jedynie w rzeczywistym świecie.


Dolby Atmos w NInA

Pokaz filmu odbędzie się w sali wielofunkcyjnej Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) „Ziemia Obiecana” na warszawskim Służewie (ul. Wałbrzyska 3/5). Pełni ona m.in. funkcję sali kinowej dostosowanej do cyfrowej projekcji 4K. System dźwiękowy w sali posiada certyfikat Dolby Atmos, najnowocześniejszego systemu dźwięku kinowego. Głośniki w sali umieszczone są z przodu i z tyłu sali, po jej bokach, a także na suficie, wykorzystują 40 kanałów dźwięku. W adaptacji akustycznej sali zastosowano ustroje rozpraszające dźwięk QRD (Quadratic Residue Diffuser) i sufit podwieszony w celu ukształtowania pola akustycznego, dającego wrażenie zanurzenia w obrazie dźwiękowym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...