reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolejny etap programu satelitów NEOSAT

dodano: 2015-09-24 11:42 | aktualizacja: 2015-09-24 12:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Thales Alenia Space

Thales Alenia Space Thales Alenia Space podpisał z Europejską Agencją Kosmiczną umowę na fazę C/D programu NEOSAT. Nadchodzi nowa generacja telekomunikacyjnych platform satelitarnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po zakończeniu wstępnej fazy projektowej dla systemu NEOSAT, zainicjowanego przy wsparciu ESA (Europejskę Agencję Kosmiczną) oraz CNES (Francuską Agencję Kosmiczną) w ramach planu PIA*, Thales Alenia Space podpisała umowę na fazę C/D na pełne wykonanie projektu linii produktów składających się na platformę satelitów nowej generacji Spacebus Neo.
 
fot. Thales Alenia Space


Program NEOSAT, zarządzany przez ESA oraz CNES, wspiera działania Thales Alenia Space, która ma dostarczyć konkurencyjne satelity o wadze 3-6 ton jako odpowiedź na potrzeby operatorów na wymagającym rynku telekomunikacji satelitarnej. 

Thales Alenia Space zawiązała konsorcjum projektowe z przemysłem w wielu krajach europejskich: we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Czechach, Rumunii, Holandii, Austrii, Finlandii, Irlandii, Luksemburgu, w Polsce i Portugalii. Współpraca służyć ma  zaprojektowaniu i dostarczeniu podsystemów dla nowej linii produktów. 

Spacebus Neo to szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak:
  • niezawodny system pełnej elektryfikacji satelity 
  • supernowoczesny podsystem kontroli termalnej
  • zoptymalizowany podsystem zasilania (OK)
  • wielofunkcyjna modułowa konstrukcja satelity
 

Bertrand Mauerau, wiceprezes ds. Telekomunikacji w Thales Alenia Space deklaruje:

Program Neosat to dla nas najwyższy priorytet – pracujemy nad serią Spacebus Neo, która połączy innowacje i dotychczasowy dorobek by stworzyć konkurencyjną i całkowicie modułową linię satelitów. Zaprezentowaliśmy już projekt Spacebus Neo naszym partnerom i spotkaliśmy się z pozytywnymi reakcjami wśród klientów komercyjnych. To dla nas dowód, że owocna współpraca przemysłu i agencji kosmicznych jest kluczem do sukcesu na konkurencyjnym rynku. 

Program Europejskiej Agencji Kosmicznej NEOSAT pozwala rozwijać kolejną generację platform telekomunikacyjnych i utrzymać wiodącą pozycję Europy na światowym rynku komunikacji satelitarnej. Europejskie firmy konstruujące satelity udowadniają, że innowacja jest opłacalna w konkurencyjnym środowisku

– powiedział Magali Vaissiere, Dyrektor ESA ds. Telekomunikacji i Zintegrowanych Aplikacji. (OK) ESA Director of Telecommunications and Integrated Applications


*PIA: franc. “Plan Inwestycja w Przyszłość” 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...