reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Funbox 4K/UHD w pierwszej sieci w Polsce

dodano: 2015-09-24 14:41 | aktualizacja: 2015-09-24 15:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

FunBox 4K Ultra HD 24 września 2015 roku abonenci operatora kablowego Telkab w Tczewie jako pierwsi w Polsce zyskali dostęp do jednego z pierwszych kanałów 4K na świecie - kanału Funbox 4K/UHD dystrybuowanego w Polsce przez Kino Polska TV S.A. (SPI International B.V.) (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telkab jako pierwszy operator kablowy w Polsce rozpoczął testy rozprowadzania kanału 4K w swojej sieci. Abonenci zyskali dostęp do testowego przekazu kanału Funbox 4K/UHD, który emituje w ramówce seriale dokumentalne, programy sportowe i muzyczne oraz filmy. W ofercie Telkabu kanał znajduje się na pozycji 888. na częstotliwości 474 MHz. Aby móc oglądać wspomniany program abonenci muszą posiadać telewizor 4K wyposażony w dekoder DVB-C wspierający kodowanie HEVC.

Kanał Funbox 4K/UHD pojawił się w sieci Telkab z Tczewa, foto: SPI International B.V.


- Emisja testowa kanału w postaci 12-godzinnej pętli programowej będzie dostępna w ofercie Telkabu bezpłatnie przez najbliższe kilkanaście tygodni do czasu zakodowania sygnału na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) i jego oficjalnego startu w pełnej 24-godzinnej wersji. Dalsza emisja Funbox 4K/UHD w ofercie Telkabu uzależniona będzie od przebiegu negocjacji między operatorem a spółką Kino Polska TV S.A., która odpowiada za dystrybucję w Polsce kanału należącego do firmy Mediabox Broadcasting International - czytamy w komunikacie.

Kanał Funbox 4K/UHD w wersji demo wystartował na tegorocznych targach ANGACOM w Kolonii (9-11 czerwca 2015 roku) i obecnie dzięki firmie Eutelsat dostępny jest w wersji FTA na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E). Od lipca br. kanał w wersji testowej mogą już oglądać użytkownicy TV Net Voz, platformy IPTV należącej do Vodafone Portugal. Warto wspomnieć także, że kanał FunBox 4K/UHD został właśnie umieszczony na shortliście pierwszej edycji konkursu Content Innovation Award w kategorii „4K Initiative of the Year 2015”. Gala konkursu podczas której zostanie ogłoszony zwycięzca w tej kategorii odbędzie się 4 października br. w Carlton Beach w Cannes podczas konferencji MIPCOM 2015.

Dodajmy, iż nadawca informował wcześniej, iż prowadzone są zaawansowane rozmowy z operatorami w Polsce w sprawie dołączenia tej stacji do ich pakietów (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...