reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „Kino Mówi: Ofiary wojny” w Ale kino+

dodano: 2015-09-24 15:32 | aktualizacja: 2015-09-25 12:46
autor: misiek2000wp | źródło: nc+

Ale Kino+ logo od 1 września 2014 roku Stacja Ale kino+ zaprasza w październiku na cykl „Kino Mówi: Ofiary wojny”, a w nim na pięć filmów opowiadających o wpływie konfliktów na losy jednostki. W programie: „Pokuta”, „Pogorzelisko”, „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej”, „Biały cień” i „Wierny ogrodnik”. Każdy seans poprzedzi spotkanie z gośćmi w magazynie „Kino Mówi”, prowadzone przez krytyka filmowego Błażeja Hrapkowicza. Premiery w każdy październikowy czwartek, od 20:10.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od przedwojennej Anglii, przez współczesny Bliski Wschód, aż po Afrykę. Różne miejsca, różne konflikty, ale w każdym z nich zwykły człowiek musi stawić czoła politycznej, ekonomicznej, religijnej czy społecznej zawierusze.

Cykl rozpocznie „Pokuta” - historia kochanków rozdzielonych przez niesłuszne oskarżenie i wybuch II wojny światowej. „Pogorzelisko” to opowieść o tragicznych losach rodziny, która doświadczyła okrucieństw religijnego fanatyzmu i wojny domowej. Z kolei „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej” portretuje codzienność rekrutów wysłanych do Iraku podczas tzw. pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. W ramach cyklu Ale kino+ zaprasza też na polską premierę telewizyjną filmu „Biały cień”. Przedstawia on poruszające losy albinosów, którzy nie są bezpieczni w przesiąkniętej przesądami Afryce. Cykl zamknie „Wierny ogrodnik” o ofiarach bezwzględnych działań korporacji farmaceutycznych, dla których nie liczy się człowiek, ale wpływy i pieniądze.

Więcej informacji o prezentowanych filmach

„Pokuta” (2007) - czwartek, 1 października, o 20:10

Anglia, lato 1935 roku. Trzynastoletnia Briony Tallis (Saoirse Ronan) mieszka ze swoją zamożną rodziną w wielkiej posiadłości. W wolnych chwilach śledzi syna służącej Robbie'ego (James McAvoy), w którym się podkochuje. Pewnego wieczoru odkrywa, że Robbie ma romans z jej siostrą Cecylią (Keira Knightley). Przyłapanie ich in flagranti jest dla dziewczynki szokiem. Gdy zostaje zgwałcona jej kuzynka Lola, Briona zapewnia, że była świadkiem przestępstwa i że jego sprawcą jest właśnie Robbie. Oskarżenie niszczy życie chłopaka, który trafia do więzienia, a gdy wybucha II wojna światowa, zostaje wysłany na front. Drogi jego i Cecylii rozchodzą się na zawsze... Wśród gradu wyróżnień film zdobył 6 nominacji do Oscara oraz statuetkę Akademii za muzykę.

„Pogorzelisko” (2010) - czwartek, 8 października, 20:10

Dorosłym, mieszkającym w Kanadzie bliźniętom Jeanne (Mélissa Désormeaux-Poulin) i Simonowi (Maxim Gaudette) umiera matka Nawal (Lubna Azabal). Jej testament stanowi dla nich trudne wyzwanie. Córka ma odnaleźć nieznanego rodzeństwu ojca i wręczyć mu tajemniczą kopertę. Syn otrzymuje zadanie odszukania brata, o którego istnieniu nawet nie wiedzieli. Aby zadośćuczynić woli matki, Jeanne udaje się do rodzinnego kraju matki, Libanu. Tam, krok po kroku, dociera do tajemnic skrywanych przez matkę, odkrywając szokującą prawdę na jej temat. Obraz walczył o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

„Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej” (2005) - czwartek, 15 października, 20:10

Rok 1990, przygotowania do inwazji wojsk amerykańskich na Irak. Młody Amerykanin Swoff (w tej roli Jake Gyllenhaal) zgłasza się na ochotnika do oddziału marines. Po szkoleniu zostaje wysłany na front. Tam przyjdzie mu spędzić pół roku na patrolowaniu pustyni, robieniu okopów oraz czekaniu na wybuch wojny. Jest jednym z wielu młodych mężczyzn, którym nagle przyszło żyć na obcym terenie, w ciągłym napięciu i oczekiwaniu na pierwszy wystrzał. To doświadczenie zmieni go na zawsze.

„Biały cień” (2013) - czwartek, 22 października, 20:10 - po raz pierwszy w TV w Polsce

Alias (Hamisi Bazili) to młody Tanzańczyk dotknięty bielactwem. Choroba nie tylko sprawiła, że chłopak wyróżnia się na tle społeczeństwa, ale również niesie dla niego śmiertelne niebezpieczeństwo. Narządy i części ciała albinosów są bowiem wykorzystywane przez szamanów, którzy są w stanie zapłacić za nie każdą cenę. Wierzą, że sporządzone z nich amulety przynoszą szczęście. Gdy pewnego dnia zostaje brutalnie zamordowany ojciec Aliasa - również albinos - chłopak opuszcza wioskę, by znaleźć schronienie na obrzeżach miasta. Film zdobył m.in. nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu w Wenecji.

„Wierny ogrodnik” - czwartek, 29 października, 20:10

Kenia. Dyplomata Justin Quayle (Ralph Fiennes) i jego żona Tessa (nagrodzona za swoją kreację Oscarem i Złotym Globem Rachel Weisz), różnią się od siebie pod każdym względem. On jest spokojny i uwielbia zajmować się swoim ogrodem. Ona kipi energią i angażuje się w projekty prospołeczne. Postanowiła wydobyć na światło dzienne przestępstwa, których koncerny farmaceutyczne dopuszczają się na ludności Czarnego Lądu. Justin nie wtrąca się do spraw żony. To zmienia się jednak, kiedy Tessa zostaje zamordowana. Ani kenijska policja, ani brytyjskie władze nie kwapią się do wyjaśnienia jej śmierci. Justin postanawia rozpocząć własne śledztwo. Stopniowo odkrywa coraz bardziej bulwersujące fakty, trafia na trop finansowych i politycznych intryg przez co poznaje ciemną stronę świata, w której żyła jego żona.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...