reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio Kraków z osobną emisją w DAB+ i FM

dodano: 2015-09-25 12:48 | aktualizacja: 2015-09-25 13:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: Radio Kraków/satkurier.pl

Radio Kraków Polskie Radio Radio Kraków poszerza ofertę programową. W piątek, 25 września br. po godzinie 18:00 na antenie Radia Kraków słuchacze posiadający radioodbiorniki cyfrowe, będą mogli wybrać pomiędzy słuchaniem programu głównego Radia Kraków w FM-ie a słuchaniem transmisji meczu piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków - Korona Kielce w systemie DAB+. Dodajmy, iż telewizyjną transmisję tego spotkania przeprowadzi kanał Eurosport 2 (Eurosport 2 HD) (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nieustannie rosnące oczekiwania względem sygnału radiowego stały się tak duże, że popularny dotychczas FM nie może im sprostać. Zasięg, jakoś dźwięku jak również przekaz wzbogacony o dodatkowe treści to tylko część nowości, jakie niesie ze sobą radiofonia cyfrowa.

To nowe, dotąd niewykorzystywane w polskiej radiofonii możliwości, jakie daje wprowadzana sukcesywnie technologia cyfrowego nadawania oraz radioodbiorniki cyfrowe. Dziś osoby posiadające radioodbiornik DAB+, mogą słuchać jak do tej pory wszystkich stacji FM, dodatkowo mają też do wyboru szereg stacji nadających tylko cyfrowo -  m.in. OFF Radio Kraków, którego słuchać można w DAB+, Internecie oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Teraz Radio Kraków idzie jeszcze krok dalej. Jako pierwsza rozgłośnia rozszczepiać będzie główny program Radia Kraków na FM i DAB+. Dzięki temu w wybranych porach słuchacze posiadający odbiorniki cyfrowe będą mogli wybrać bieżący program w FM-ie lub transmisje w DAB+. Pierwszy test w piątek, 25 września br. po godzinie 18:00. Wtedy, w tym samym czasie Radio Kraków w DAB+ transmitować będzie mecz Wisła Kraków - Korona Kielce a w FM-ie będzie nadawany program zgodny z ramówką.

- DAB + to nie tylko lepsza jakość, to przede wszystkim dużo większe możliwości, jeśli chodzi o poszerzanie oferty dla słuchaczy - mówi Marcin Pulit, prezes i redaktor naczelny Radia Kraków. - My te możliwości chcemy jak najszerzej wykorzystywać. Stąd pomysł na rozdzielanie programu nadawanego w FM-ie i w DAB+, czyli Radio Kraków Transmisje. Dzięki temu nasz słuchacz w tym samym czasie może wybrać program główny Radia Kraków lub transmisję meczu. Dodatkowo ma do wyboru program OFF Radia Kraków. Tylko w ten sposób można przekonać odbiorcę, że decydując się na radio cyfrowe, zyskuje nie tylko cyfrową jakość odbioru, ale też dostęp do dużo szerszej oferty - dodaje.


Radio Kraków w DAB+ nadaje od 31 grudnia 2014 roku (więcej tutaj). Od stycznia 2015 w DAB+ nadaje także zupełnie nowy cyfrowy kanał OFF Radio Kraków, poświęcony kulturze i muzyce offowej, którego słuchać można w radioodbiornikach DAB+ oraz analogowo przez Internet, jak również za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków (więcej tutaj i tutaj).

Osoby, które nie posiadają odbiornika cyfrowego, w dalszym ciągu będą mogły słuchać relacji sportowych w specjalnym internetowym kanale sportowym dostępnym na stronie internetowej Radia Kraków a także poprzez bezpłatną aplikację mobilną Radia Kraków.

Plan transmisji:

- piątek, 25 września 2015 roku o 17:55 w Eurosporcie 2 i po 18:00 w Radiu Kraków, piłkarska Ekstraklasa: Wisła Kraków - Korona Kielce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama