reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC Brit i BBC Earth od 15.10 tylko w HD

dodano: 2015-09-25 16:06 | aktualizacja: 2015-09-25 16:23
autor: SatExpert/Anita Kaźmierska | źródło: Inf. własna/satkurier.pl

BBC Brit BBC Earth Jak wynika z komunikatu rozsyłanego do sieci kablowych, 15 października br. wyłączony zostanie przekaz SD dwóch kanałów należących do BBC Worldwide: BBC Brit i BBC Earth. Począwszy od tej daty, sygnał kanałów będzie dostępny wyłącznie w jakości HD w formacie MPEG-4. Parametry odbioru pozostałych kanałów (BBC Lifestyle i CBeebies) pozostają bez zmian.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pełna treść komunikatu:

Szanowni Państwo,
Stosownie do wcześniejszych zapowiedzi informujemy, iż dnia 15 października 2015 r. wyłączony zostanie sygnał SD (MPEG-2) kanałów BBC Brit oraz BBC Earth na satelicie Hot Bird. Począwszy od tej daty, sygnał kanałów dostępny będzie wyłącznie w jakości HD w formacie MPEG-4. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją o odbiorze kanałów oraz dostosowanie wyposażenia stacji czołowych do nowych parametrów technicznych.
Parametry odbioru pozostałych kanałów (BBC Lifestyle i CBeebies) pozostają bez zmian.
Jak już wcześniej informowaliśmy do odbioru kanału BBC Earth HD potrzebna będzie nowa karta dekodująca. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie otrzymali nowych kart, prosimy o pilną informację zwrotną na temat zapotrzebowania na karty w Państwa sieci.
Do odbioru BBC Brit HD możecie Państwo użyć tej samej karty, która jest obecnie używana do odbioru wersji SD, tym niemniej ze względu na zmianę transpondera karta służyć może wyłączenie do odbioru tego kanału (nie będzie możliwości odbioru całej paczki kanałów z jednej karty).


Warto dodać, że sygnał kanałów BBC Brit i BBC Earth w SD jest dostępny dla polskich platform i sieci z transpondera spółki Globecast na satelicie Eutelsat Hot Bird 13D (13°E) - tp. 130 (11,117 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK). Przekaz tych dwóch stacji, zgodnie z powyższym komunikatem, zostanie zakończony.

Ponadto na wyżej wspomnianym transponderze prowadzony jest dosył BBC Lifestyle i CBeebies w SD. Jak informuje nadawca, parametry odbioru tych kanałów pozostają bez zmian.

BBC Earth HD jest nadawany z transpondera platformy nc+ o numerze 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK), a BBC Brit HD z innego niż wyżej wspomniany transpondera Globecast - o numerze 89 (12, 475 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK). Przekaz tych kanałów pozostanie bez zmian.

>> Pobierz bezpłatne zaproszenie na wystawę i konferencje SAT KRAK 2015 <<

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama