reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat 2, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4 nadają w HD

dodano: 2015-09-30 21:27 | aktualizacja: 2015-10-01 08:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Cyfrowy Polsat Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 1 października br. Cyfrowy Polsat uruchomił wersje w wysokiej rozdzielczości czterech swoich kanałów już obecnych na rynku, takich jak Polsat 2, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4. Wersje SD i HD tych stacji mają identyczne ramówki. Kanały Polsat 2 HD, Polsat Play HD, Polsat Cafe HD i TV4 HD znalazły się w pakietach platform Cyfrowy Polsat (więcej tutaj) i nc+ (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat 2 to kanał o profilu ogólnym, obecny na rynku od 1997 roku. Jest dostępny także poza Polską - obecnie w Stanach Zjednoczonych (USA), a wcześniej także w Australii i Nowej Zelandii. Nadawca chce go poza granicami naszego kraju zastąpić nową stacją pod nazwą Polsat 1 (wcześniej jako Polsat World), która jeszcze nie rozpoczęła nadawania (więcej tutaj i tutaj).

Polsat Cafe to kanał, który swoją ofertę kieruje do kobiet. W ramówce znajdziemy programy rozrywkowe i dokumentalne. Stacja dostępna jest na rynku w standardowej rozdzielczości od 2008 roku, kiedy to zastąpiła nadający od 2004 roku kanał Polsat Zdrowie i Uroda. W przeszłości nadawca oferował kanał Dla Ciebie, przemianowany potem na Ona, którego oferta również była przeznaczona dla pań.

Kanał Polsat 2 HD zadebiutował na rynku. Na zdjęciu Małgorzata Socha w serialu „Przyjaciółki”, który możemy oglądać na antenie tej stacji, foto: Cyfrowy Polsat


Polsat Play rozpoczął nadawanie w 2008 roku, jednak jego początki sięgają 2007 roku, kiedy to ruszył niedostępny dla widzów kanał Playboy TV Polska, przemianowany potem na Play TV. Polsat Play swoją ofertę kieruje do mężczyzn. W ramówce widzowie znajdą programy rozrywkowe, sportowe, motoryzacyjne czy erotyczne. Dodajmy, iż w przeszłości nadawca oferował inny kanał dla mężczyzn, pod nazwą Formuła 1, przemianowany potem na On.

TV4, czyli popularna Czwórka, to kanał o profilu ogólnym. Stacja zadebiutowała na rynku w 2000 roku. Kanał powstał na bazie nadającej od 1998 roku stacja Nasza TV.

Parametry techniczne przekazu satelitarnego:
Eutelsat HotBird 13C (13,0°E)
tp. 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Polsat Play HD
PID V: 529 (MPEG-4/HD)
PID A: 530 (pol), 531 (und)
PID PCR: 529
SID: 13202
PID TXT: 264
PID PMT: 50
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Przekaz kanału Polsat Play HD


ID: TV4 HD
PID V: 545 (MPEG-4/HD)
PID A: 546 (pol), 547 (und)
PID PCR: 545
SID: 13203
PID TXT: 296
PID PMT: 51
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Conax (nc+, także CAID 0B00), Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Przekaz kanału TV4 HD


ID: Polsat Cafe HD
PID V: 593 (MPEG-4/HD)
PID A: 594 (pol)
PID PCR: 593
SID: 13206
PID TXT: 264
PID PMT: 54
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Przekaz kanału Polsat Cafe HD


ID: Polsat 2 HD
PID V: 657 (MPEG-4/HD)
PID A: 658 (pol), 659 (und)
PID PCR: 657
SID: 13210
PID TXT: 264
PID PMT: 58
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Przekaz kanału Polsat 2 HD


Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 2, TV4, TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (Polsat Food Network HD), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm.

Obok istniejących kanałów SD w HD , nadawca chce w najbliższym czasie uruchomić zupełnie nowe stacje. Będą to wspomniany Polsat 1 oraz Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality i Polsat X (więcej tutaj). Dodatkowo ma on zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na start kanałów Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj), które do dziś nie rozpoczęły nadawania i nie wiadomo czy i kiedy ruszą. Według wcześniejszych zapowiedzi, wstępnie w tym roku mógłby ruszyć także CI Polsat HD, który jest tworzony wspólnie z A+E Networks Poland (więcej tutaj). Dodajmy ponadto, iż Cyfrowy Polsat zgłosił swoje kanały w konkursie KRRiT na zagospodarowanie tworzonego właśnie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale nie wiadomo, czy są to istniejące kanały czy nowe projekty (więcej tutaj).

Do grupy kapitałowej Zygmunta-Solorza Żaka, który wraz z partnerami i podmiotami zależnymi jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, należy także informacyjno-rozrywkowy kanał Superstacja. Nadawca zapewnia, że jest on gotowy na start stacji w wysokiej rozdzielczości (Superstacja HD), jednak żadne daty startu na razie nie padły (więcej tutaj). Zygmunt Solorz-Żak jest ponadto udziałowcem spółki ATM Grupa, nadawcy kanału ATM Rozrywka TV. Firma szykuje się do uruchomienia kolejnej stacji - Echo24 TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...