reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Piatnica za Sport Plus w MUX 2 w Rosji

dodano: 2015-10-03 12:16
autor: Patryk Romańczuk | źródło: tvnews.by

Pyatnitsa Piatnica Logo Rosyjski kanał Piatnica od spółki Gazprom-Media w dniu 1 października b.r. zasilił ofertę MUX 2 (RTRS-2) na terytorium Rosji. Zastąpił on Sport Plus, który z dniem 30 września zakończył nadawanie. Nowy kanał w DVB-T2 dla mieszkańców Rosji jest osiągalny w odbiornikach na pozycji nr 16.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W konkursie o miejsce w drugim multipleksie, obok kanału Piatnica ubiegał się m.in. 8 Kanal.

Jak stwierdził Dyrektor Generalny Gazprom-Media Dmitrij Chernyshenko obecność Piatnicy w drugim multipleksie jest strategicznie bardzo ważna i pozwoli na zwiększenie potencjalnych odbiorców stacji oraz wzmocni jego pozycję na rynku telewizyjnym.

Obecnie oglądalność Piatnicy dla grupy docelowej 14-44 lat wynosi 2,7 % w odniesieniu do terytorium całej Rosji oraz 3,5 % w przypadku mieszkańców Moskwy (dane za okres od 1 stycznia do 18 września br). Od startu emisji udało się podwoić wyniki oglądalności. Średni dzienny zasięg widowni osiąga 11% populacji Rosji (grupa 11-44 lat), a średni czas oglądania kanału w ciągu dwóch lat wzrósł z 26 do 42 minut.

Przypomnijmy, że zgodnie ze zmianami do ustawy „O środkach masowego przekazu” i „O statusie komunikacji” w Rosji obowiązek bezpłatnego oferowania kanałów stosuje się obecnie również dla drugiego multipleksu. Gazprom-Media oprócz kanału Piatnica posiada obecnie trzy kanały w naziemnej telewizji cyfrowej: NTV, TNT i TV3. 1 listopada do tego grona dołączy Match TV, który ma zastąpić kanał Rossija 2 w pierwszym multipleksie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...
reklama