reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel z rezerwacją częstotliwości MUX 8

dodano: 2015-10-07 14:13 | aktualizacja: 2015-10-07 20:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej/naziemna.info/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg 2 października 2015 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) dokonał na rzecz spółki EmiTel rezerwacji częstotliwości na obszarze całego kraju, obejmującej kanały TV o szerokości 7 MHz z zakresu 174-230 MHz, wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EmiTel jest uprawniony do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości od dnia doręczenia częstotliwości. Częstotliwości będą wykorzystywane w celu rozpowszechniania lub rozprowadzania programów telewizyjnych przez okres 15 lat.

Przypomnijmy, iż EmiTel został wybrany na operatora MUX 8 w konkursie UKE. Rywalami EmiTela były firmy: TVP (więcej tutaj), Time (Grupa ZPR Media) (więcej tutaj) i Polski Operator Telewizyjny (POT), spółka TVN (Scripps Networks Interactive) i Telewizji Polsat (Cyfrowy Polsat) (więcej tutaj). Oprócz TVP, wszyscy konkurenci złożyli odwołanie od decyzji UKE (więcej tutaj).

Dodajmy, iż trwa natomiast konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), w którym wybrane zostaną stacje, które trafią na MUX 8. Zgodnie z decyzją KRRiT, w multipleksie ósmym znajdą się 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP oraz 4 stacje SD od nadawców wyłonionych w konkursie. Te cztery kanały mają być uniwersalne, ale z jasno określonym charakterem (więcej tutaj). W sumie złożono 24 wnioski do konkursu (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...