reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CANAL+ wróci do starego systemu kodowania? [wideo]

dodano: 2015-10-11 12:13 | aktualizacja: 2015-10-12 21:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL/TS

CANAL+ Syster Vincent Bolloré, szef francuskiego koncernu medialnego Vivendi i Grupy CANAL+, w wywiadzie dla telewizji RTL powiedział, że chce powrotu starego systemu szyfrowania - podobnego, jaki był stosowany w płatnym, analogowym CANAL+ w latach 90. ubiegłego wieku. Pamiętacie go? System nazywał się Syster z „kluczykowego” dekodera.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Widzowie muszą zobaczyć trochę tego, co dzieje się w kanale, i przyznać, że przegapili dobry mecz, dobry serial, dobry program - uzasadnił Bolloré. Obecnie obraz szyfrowanego kanału jest cały czarny i widz nie ma na nim możliwości podglądu tego, co stracił. Zdaniem szefa CANAL+, powrót do starego systemu miałby działać zachęcająco na potencjalnego abonenta. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy słowa Vincent Bolloré zostaną wprowadzone w życie.
Ciekawostką byłoby, gdyby zrezygnowano z drogich dekoderów i modułów CI+, które tak naprawdę nie są żadnym zabezpieczeniem, a dotyczy to szczególnie Polski.

Przypomnijmy, że obraz analogowego CANAL+ (na satelicie Hot Bird w latach 90. ubiegłego wieku) poza niektórymi audycjami był kodowany. Polegało to na wymieszaniu poszczególnych linii obrazu i na zniekształceniu dźwięku. Aby odkodować CANAL+, wymagany był specjalny dekoder z charakterystyczną kartą w kształcie klucza. System kodowania używany dla analogowego CANAL+ w Polsce nosił nazwę Syster i opracowała do firma Nagravision.

Reklama CANAL+ z 1995 r. kodowana w Nagravision Syster:


Co sądzicie o pomyśle szefa CANAL+ powrotu do starych metod szyfrowania?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...