reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo dla MUX 8

dodano: 2015-10-19 11:56 | aktualizacja: 2015-10-19 12:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

logo polsat Trwa konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na zagospodarowanie tworzonego właśnie ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Zgodnie z decyzją KRRiT, w MUX 8 znajdą się 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP oraz 4 stacje SD od nadawców wyłonionych w konkursie. Te cztery kanały mają być uniwersalne, ale z jasno określonym charakterem (więcej tutaj). Wśród 24 wniosków konkursowych są 3 złożone przez należącą do Cyfrowego Polsatu Telewizję Polsat. Nadawca ujawnił właśnie szczegóły swoich propozycji (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polsat o starcie w konkursie MUX 8:

Kanały Telewizji Polsat na MUX 8 planowane jako w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnością wzroku i osób z niepełnosprawnością słuchu

Telewizja Polsat jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce zapewni, że wszystkie audycje w kanałach nadawanych na MUX 8, będą w całości nadawane z udogodnieniami dla osób z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu.Telewizja Polsat zadeklarowała również bardzo wysoki udział produkcji polskich i europejskich znacznie powyżej ustawowego progu.

- Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje

- mówi Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat.


Telewizja Polsat w złożonych w KRRiT wnioskach koncesyjnych na kanały Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo na MUX 8 zobowiązała się do przygotowywania wszystkich nadawanych audycji w sposób umożliwiający ich odbiór przez osoby z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu. Oznacza to, że jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce podejmuje zobowiązanie o wiele wykraczające poza wymagania prawne Unii Europejskiej (UE) i Polski.

Telewizja Polsat zadeklarowała również w swoich wnioskach bardzo wysoki udział audycji polskich i europejskich oraz pełną różnorodność programową (kilkanaście kategorii programowych) w konkursie na MUX 8.

Telewizja Polsat jest gotowa przygotować atrakcyjną ofertę programową, na którą będą składały się zarówno seriale, filmy dokumentalne, reportaże, audycje publicystyczne, programy przyrodnicze, popularno-naukowe, edukacyjne czy rozrywkowe. Wszystkie na najwyższym poziomie programowym i zrealizowane przy użyciu najlepszych technologii telewizyjnych.

- Posiadane przez nas kompetencje - wiedza o rynku i preferencjach widzów oraz zasoby - w tym finansowe, pozwolą nam przygotować bardzo atrakcyjną propozycję programową nowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej zorientowaną na produkcję polską

- mówi Maciej Stec.


Telewizja Polsat planuje rozwijać produkcję własną oraz współpracę z innymi producentami telewizyjnymi. Do swoich programów Telewizja Polsat będzie chciała zaprosić - w zależności od tematyki - ekspertów i pasjonatów w danych dziedzinach, w tym. np. reprezentantów nauki, sportu, techniki, medycyny, znawców zdrowia i zdrowego żywienia, czy nowoczesnych technologii.

Oferta Telewizji Polsat będzie uniwersalna, ale jednocześnie przygotowana i przekazana widzom w sposób dla nich atrakcyjny i interesujący, uwzględniający wyzwania telewizji XXI wieku. Telewizja Polsat planuje więc postawić również na interaktywność programów, tak aby połączyć walory nowoczesnej telewizji i Internetu. Dzięki temu oferta będzie miała szansę przyciągnąć również młodszą widownię.

Na decyzję Telewizji Polsat o wystartowaniu w konkursie na MUX8 wpłynęły również wyniki badania preferencji widowni dotyczące zapotrzebowania publiczności na ofertę poszczególnych nadawców. Niemal 60 proc. badanych Polaków uznało (badania rynkowe MEC Analitycs & Insight z grudnia 2014 roku), że w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej preferuje kolejny program Telewizji Polsat (więcej tutaj), co jest potwierdzeniem właściwego odczytywania przez nadawcę potrzeb widowni, odpowiedniego planowania i konstruowania programowego, łączącego się z wysoką jakością technologiczną, realizacyjną i finansową podejmowanych przedsięwzięć.

Maciej Stec: „Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje”. Na zdjęciu Michalina Sosna w serialu Polsatu „Przyjaciółki”, foto: Cyfrowy Polsat


Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 2 (Polsat 2 HD), TV4 (TV4 HD), TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe (Polsat Cafe HD), Polsat Play (Polsat Play HD), Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (Polsat Food Network HD), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm.

Obok kanałów dla MUX 8, nadawca chce w najbliższym czasie uruchomić także inne nowe stacje. Będą to Polsat 1 (wcześniej pod nazwą Polsat World), który poza granicami Polski ma zastąpić Polsat 2 (więcej tutaj i tutaj), a także Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality i Polsat X (więcej tutaj). Dodatkowo ma on zgodę KRRiT na start kanałów Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj), które do dziś nie rozpoczęły nadawania i nie wiadomo czy i kiedy ruszą. Według wcześniejszych zapowiedzi, wstępnie w tym roku mógłby ruszyć także CI Polsat HD, który jest tworzony wspólnie z A+E Networks Poland (więcej tutaj).

Do grupy kapitałowej Zygmunta-Solorza Żaka, który wraz z partnerami i podmiotami zależnymi jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, należy także informacyjno-rozrywkowy kanał Superstacja. Nadawca zapewnia, że jest on gotowy na start stacji w wysokiej rozdzielczości (Superstacja HD), jednak żadne daty startu na razie nie padły (więcej tutaj). Zygmunt Solorz-Żak jest ponadto udziałowcem spółki ATM Grupa, nadawcy kanału ATM Rozrywka TV. Firma szykuje się do uruchomienia kolejnej stacji - Echo24 TV (więcej tutaj).

Dodajmy, iż Cyfrowy Polsat jest już obecny w NTC. Ma 4 kanały w MUX 2 (Polsat, Polsat Sport News, TV4 i TV6), jest producentem programu dla kanału ATM Rozrywka TV obecnego w MUX 1 (ATM Grupa jest także operatorem lokalnego MUX L4) a także jest operatorem płatnego MUX 4 (TV Mobilna), gdzie nadaje m.in. własne kanały (Polsat News, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra). Ponadto Polski Operator Telewizyjny (POT), spółka TVN (Scripps Networks Interactive) i Telewizji Polsat (więcej tutaj), startowała w konkursie Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na operatora MUX 8. Rywalizację wygrała firma Emitel, ale POT złożył odwołanie od tej decyzji (więcej tutaj). Dodatkowo w konkursie KRRiT na zagospodarowanie MUX 8 z prawdopodobnie zupełnie nową stacją staruje Superstacja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...