reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX L1 ruszył w Jeleniej Górze

dodano: 2015-10-22 12:08 | aktualizacja: 2015-10-22 15:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: radiopolska.pl / luzyce.info / satkurier.pl

TV Łużyce Ilona Parejko, redaktor naczelna i prezes zarządu spółki Telewizja Łużyce, poinformowała, że lokalny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej MUX L1 z kanałami Telewizja Łużyce, STARS.TV, 4fun.tv, 4fun Fit & Dance i VOX Music TV nadaje już w Jeleniej Górze z obiektu przy ul. Zgorzeleckiej - kanał 38 (610,00 MHz), moc 1 kW, charakterystyka dookólna.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że Telewizja Łużyce, która jest operatorem MUX L1, zrezygnowała z nadawania z obiektu w Nowej Karczmie, obsługiwanego przez spółkę EmiTel. Powodem były podobno zbyt wysokie koszty dla nadawcy. W związku z tym Telewizja Łużyce postanowiła zbudować własną sieć, składającą się z trzech nadajników - w Rząsinach, Jeleniej Górze i Chojnowie. Emisja w Chojnowie ruszyła na początku września br. (więcej tutaj), w Jeleniej Górze ruszyła 21 października, a w Rząsinach wystartuje w ciągu kilku, kilkunastu dni - musi jednak dopisać pogoda.

Po modernizacji sieci nadawczej, na bardzo dobry odbiór Telewizji Łużyce będą mogli liczyć mieszkańcy następujących miejscowości: 
  • miasto Jelenia Góra;
  • gminy miejskie: Chojnów, Lubań, Bolesławiec, Zgorzelec;
  • gminy miejsko-wiejskie: Nowogrodziec, Pieńsk, Węgliniec, Chocianów, Lwówek, Gryfów;
  • gminy wiejskie: Bolesławiec, Miłkowice, Chojnów, Lubań, Platerówka, Siekierczyn, Lubin, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Sulików, Zgorzelec, Zagrodno.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama