reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chciał kupić Religia.tv i Orange Sport. Dlaczego nie wyszło?

dodano: 2015-10-28 18:43 | aktualizacja: 2015-10-29 08:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: TV Lider/forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

Michał Winnicki Entertainment Firma Michał Winnicki Entertainment, nadawca kanałów Power TV i Adventure, 1 września br. ruszyła z testową emisją nowej stacji pod nazwą Nuta.tv (więcej tutaj). Jeszcze w tym roku ma wystartować kolejny nowy kanał, ale na razie nie są znane szczegóły tego projektu. Zanim jednak firma zdecydowała o starcie dwóch nowych stacji, chciała dokonać przejęć na rynku. Michał Winnicki, prezes tej firmy, w wywiadzie dla magazynu „TV Lider” wyjawił, iż był zainteresowany przejęciem od Grupy ITI kanału Religia.tv bądź stacji Orange Sport od Orange Polska. Pod uwagę brany był również zakup akcji 4fun Media.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Jesteśmy na dobrej fali i zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby podtrzymać dynamikę wzrostu i zdywersyfikować portfolio. W pierwszej kolejności myśleliśmy o przejęciach. Bardzo chciałem kupić stacje telewizyjne Religia.tv i Orange Sport. Widzieliśmy wiele synergii biznesowych w tych potencjalnych przejęciach. Niestety, do dziś nie rozumiem, dlaczego Grupa ITI nie sprzedała mi swojej stacji religijnej. Bardzo żałuję, że Religia.tv już nie nadaje, a my mogliśmy dać tej telewizji drugie życie i realizować CSR (z angielskiego Corporate Social Responsibility, społeczna odpowiedzialność biznesu - red.). Orange wybrał natomiast inną drogę dla kanału Orange Sport - powiedział w wywiadzie dla magazynu „TV Lider” Michał Winnicki. - Zastanawiałem się przez chwilę nad ogłoszeniem wezwania na akcje 4fun Media, bo ostatnio kurs ich akcji był dość niski, ale nie widzę synergii biznesowych z tą spółką. Postanowiliśmy zatem pieniądze odłożone na przejęcia zainwestować w dwa nasze nowe kanały tematyczne, które chcemy uruchomić w tym roku. Pierwszym z nich jest Nuta.tv HD - dodał.


Przypomnijmy, iż należący do Grupy ITI i powiązany z Grupą TVN kanał Religia.tv, w wyniku decyzji nadawcy, zakończył nadawanie 31 stycznia br. (więcej tutaj) Stacja była dostępna dla abonentów platform nc+, Cyfrowy Polsat i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także poza granicami naszego kraju, w Stanach Zjednoczonych, a wcześniej również w Holandii. Czy Michał Winnicki Entertainment zdecyduje się samodzielnie uruchomić religijną stację?

- W przejęciu kanału Religia.tv chodziło o kupienie stacji religijnej z miejscem w analogu UPC Polska, pakiecie Mini HD Cyfrowego Polsatu i miejscu na satelicie w Dish Network USA. Tworząc teraz nową stację religijną od zera jest to już zasięg niemożliwy do powtórzenia

- poinformował przedstawiciel firmy Michał Winnicki Entertainment na forum.satkurier.pl.


Kanał Orange Sport, należący do Orange Polska, obecny jest w ofertach platform Orange TV, nc+ i Cyfrowy Polsat oraz sieci kablowych i IPTV. We wrześniu ubiegłego roku warunkową umowę kupna Orange Sport podpisała firma RMVC należąca do Romana Młodkowskiego, byłego szefa kanału TVN CNBC (należącego do Grupy TVN, dziś stacja nadaje jako TVN24 Biznes i Świat). Warunków w niej zawartych nie ujawniono. Ostatecznie jednak nie doszło do przejęcia kanału przez Romana Młodkowskiego (więcej tutaj). Dodajmy, iż wśród potencjalnych kandydatów do kupna Orange Sport rynek wymieniał także m.in. STS Zakłady Bukmacherskie (więcej tutaj), Grupę TVN (więcej tutaj), Eleven Sports Network (część The Channels Co., Ltd) i nadawców nieobecnych w Polsce kanałów Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera) (więcej tutaj).

Grupa 4fun Media to m.in. nadawca muzycznych kanałów 4fun.tv, 4fun Hits, 4fun Fit & Dance oraz internetowej stacji RBL.TV. Większościowym udziałowcem spółki (54,42 proc.) jest Nova Group (Cyprus) Limited. Rafał Baran, prezes 4fun Media, w lipcu br. w wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita” poinformował, iż jego spółka może znaleźć nowego inwestora lub partnera biznesowego. Wtedy miały być rozważane różne rozwiązania (więcej tutaj). Obecnie prowadzone są negocjacje dotyczące nabycia przez 4fun Media akcji spółki Screen Network S.A., mającej zewnętrzne ekrany usytuowane w miastach, emitujące materiały filmowe, w tym z kanałów 4fun Media, i reklamy, której 51 proc. udziałów należy do Nova Group (Cyprus) Limited (więcej tutaj). Do 4fun Media należy również firma Program, zajmująca się dystrybucją kanałów telewizyjnych (m.in. takich jak: 4fun.tv, 4fun Fit & Dance, 4fun Hits, Family Sport, English Club, Da Vinci Learning).

Nadawca Power TV chciał kupić kanały Religia.tv i Orange Sport. Na zdjęciu Zbigniew Perkowski z zespołu Focus i Elwira Mejk z zespołu Mejk podczas 1. Festiwalu Disco Power TV w Baboszewie, foto: Michał Winnicki Entertainment


W portfolio firmy Michał Winnicki Entertainment znajdziemy obecnie takie kanały jak Power TV (Power TV HD), Nuta.tv (Nuta.tv HD) i Adventure (Adventure HD). Nadawca chce także zostać operatorem multipleksów lokalnych MUX L5 oraz MUX L6 i chce umieścić w nich m.in. własne kanały, np. Power TV (więcej tutaj). Firma planuje też wprowadzić kanał Adventure na inne rynki poza Polską (więcej tutaj). Dodajmy, iż obok kanału Nuta.tv nadawca chce w najbliższym czasie uruchomić również drugą nową stację. Nie ujawnia on jednak ani nazwy ani charakteru tego kanału. Wiadomo, iż ma być dostępny w SD i HD i nie będzie to stacja muzyczna (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...