reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Agora z kanałem Kiwi TV dla MUX 8

dodano: 2015-11-05 18:03 | aktualizacja: 2015-11-05 18:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Grupa Agora przygotuje dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) uniwersalny kanał Kiwi TV o profilu lifestyle’owym - tak zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), rozstrzygając 5 listopada br. konkursy na zagospodarowanie częstotliwości na ósmym multipleksie (MUX 8) (więcej tutaj). - Stworzenie kanału telewizyjnego w atrakcyjnej dla widzów formule to kolejny etap umacniania pozycji Grupy Agora na rynku telewizyjnym w Polsce - zapewnia nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To dla nas wspaniała wiadomość i olbrzymi sukces, że projekt Kiwi TV zyskał uznanie KRRiT i okazał się zwycięską propozycją kanału związanego ze stylem życia w tak konkurencyjnym procesie. Jestem przekonany, że oferta, stworzona dzięki synergii naszych marek od lat intensywnie rozwijających się w cyfrowym świecie, trafi w potrzeby współczesnych odbiorców. Dla Grupy Agora to jednocześnie ważny krok w rozbudowywaniu obecności na rynku telewizyjnym i wzmacnianiu naszych kompetencji w zakresie tworzenia programów audiowizualnych

- komentuje Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory S.A.


Zgodnie z przygotowaną przez Agorę koncepcją kanał Kiwi TV promujący aktywny rozwój człowieka adresowany będzie do widzów, którzy interesują się zdrowym stylem życia i sportem, szukają ciekawej rozrywki oraz rzetelnych informacji z kraju i ze świata, wiadomości kulturalnych i publicystyki.

Agora ma już w swoim portfolio m.in. kanał Stopklatka TV. Na zdjęciu aktorka Agata Trzebuchowska w programie „Prywatna historia kina” emitowanym na antenie tej stacji, foto: Stopklatka


Jak informuje Agora, programy nadawane przez Kiwi TV będą wykorzystywać potencjał mediów Agory, które od wielu lat angażują Polaków w działania społeczne, ekologiczne i prozdrowotne, skupiają ich uwagę na ważnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych i artystycznych, a także zachęcają do rozwoju osobistego i zawodowego.

- Kiwi TV będzie programem dla osób, które chcą poszerzać swoje horyzonty, rozwijać się zawodowo i prywatnie. Poprzez ciekawe i nowoczesne audycje zachęci je do stawiania sobie nowych celów, pogłębiania wiedzy, odkrywania pasji i rozwijania talentów. Dzięki kompetencjom mediów Agory, które mają ogromne doświadczenie w skupianiu Polaków wokół ważnych tematów, chcemy otwierać widzów Kiwi TV na wyzwania współczesnego świata

- mówi Agnieszka Sadowska, odpowiedzialna za rozwój projektów telewizyjnych w Agorze S.A.


We wrześniu br. Agora złożyła wnioski koncesyjne w konkursie na wszystkie cztery kanały telewizyjne dostępne w ramach tzw. MUX 8 (więcej tutaj). - W każdym przypadku spółka zaproponowała rozwiązania odpowiadające oczekiwaniom osób, które szukają ciekawej rozrywki oraz rzetelnych informacji - zapewnia nadawca.

Jak czytamy w komunikacie, Agora jest doświadczonym polskim wydawcą i nadawcą - od 26 lat rozwija swoje działania na rynku medialnym w Polsce we wszystkich jego sektorach. Na przestrzeni ostatnich lat Grupa Agory zdecydowała się na odważne otwarcie na nowe obszary działalności, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań oraz transformację tradycyjnych biznesów. Spółka od dwóch lat z sukcesem buduje kompetencje w zakresie projektów telewizyjnych. Pierwszym krokiem w tym zakresie było stworzenie kanału Stopklatka TV wspólnie z partnerem Kino Polska S.A. w 2014 roku.

Agora jest już obecna na rynku telewizyjnym. Jest nadawcą telewizji kontentowo-reklamowej CityINFOtv, a wraz z Kino Polska TV, poprzez spółkę Stopklatka, kanału filmowego Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) (więcej tutaj). Stacja ta (w jakości SD) dostępna jest w naziemnej telewizji cyfrowej, w multipleksie pierwszym (MUX 1) (więcej tutaj). Obok wymienionych stacji, Agora posiada również koncesję satelitarną na TV Zone (więcej tutaj). Kanał nie został jeszcze uruchomiony - spółka ma na to czas mniej więcej do połowy 2016 roku.

Agora jest ponadto m.in. nadawcą stacji radiowych (Radio Tok FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio) i wydawcą gazet (dzienników „Gazeta Wyborcza”, „Metro”, czasopism „Wysokie Obcasy Extra”, „Magnolia”, „Avanti”, „Logo”, „Świat motocykli” czy „Dziecko”). Do grupy należą także sieć kin Helios, dystrybutor filmów Next Film a także udziały w spółce AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną. Agora jest również wydawcą różnych serwisów internetowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...