reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP2, MDR i DW ze wspólnym projektem

dodano: 2015-11-06 12:42 | aktualizacja: 2015-11-08 18:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP2 TVP 2 Dwójka MDR DW Deutsche Welle „Co słychać sąsiedzie?” „Co słychać sąsiedzie?” to multimedialny projekt nadawców publicznych z Polski i Niemiec: Telewizji Polskiej i Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) we współpracy z Deutsche Welle (DW). Reporterki Magdalena Gwóźdź z TVP i Olenka Kretschmer z MDR zapraszają widzów w podróż do kraju sąsiada, odkrywając to, co łączy i dzieli Polaków i Niemców. Emisję w TVP2 zaplanowano w dniach 12-13 i 19-20 grudnia br. o godzinie 17:15.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polska - Niemcy, sąsiedzi dalecy i bliscy.
Dwie ekipy reporterskie i dwie dziennikarki - z TVP i MDR, odkrywają to, co interesuje Polaków i Niemców, co martwi i cieszy, jak rozwiązują swoje życiowe problemy. Dwie ekipy telewizyjne zaglądają do polskich i niemieckich domów i urzędów, pokazując ciekawe pomysły na życie. Reporterska obserwacja idzie w parze z prezentacją badań trendów i opinii, które specjalnie na potrzeby tego programu przeprowadziła GfK Polonia.

W pierwszym odcinku projektu „Co słychać sąsiedzie?” pt. „Jestem zakochany!” reporterki opowiedzą o tym, jak Polacy i Niemcy dojrzewają do partnerstwa, czy i dlaczego wolą śluby od wolnych związków i jak radzą sobie z kryzysem w związku. Tematem kolejnego odcinka pt. „Uwaga, złodzieje!” będzie przestępczość w obu krajach. Odcinek trzeci „Mamy dziecko!” opowie o radościach i rozterkach związanych z potomstwem, zaś w ostatnim odcinku „U mnie plajta!” reporterki odkryją przed widzem losy Polaków i Niemców, którzy próbują wybrnąć ze spirali długów.

Magdalena Gwóźdź z TVP i Olenka Kretschmer z MDR, foto: TVP


„Co słychać sąsiedzie?” to format stworzony przez Redakcję Publicystyki TVP2 (Monika Sieradzka) oraz Redakcję Dokumentu i Europy Wschodniej MDR (Ulrich Brochhagen, Wolfgang Fandrich). Scenariusz cyklu przygotowała Katrin Materna z MDR a za reżyserię odpowiedzialny był Łukasz Kowalski z TVP. Strony internetowe polską (przejdź na stronę) i niemiecką (przejdź na stronę) tworzy Polska Redakcja Deutsche Welle.

Premierę cyklu „Co słychać sąsiedzie?” w TVP2 poprzedził pokaz 5 listopada br. w ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. W spotkaniu z pomysłodawcami i twórcami cyklu udział wzięli m.in.: Rolf Nikel - ambasador Republiki Federalnej Niemiec, Łukasz Rybowski - dyrektor Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych, Wolf-Dieter Jacobi - dyrektor telewizji MDR oraz Jerzy Kapuściński - dyrektor TVP2.

„Co słychać sąsiedzie?” to nawiązanie do polsko-niemieckiego projektu z 2014 roku (więcej tutaj). Wiosną tego roku TVP2 wyemitowała pilotażowy odcinek o codziennym życiu w Polsce i w Niemczech, porównujący dwie reprezentatywne rodziny z dwóch krajów. Wówczas program dotyczył kolejno takich tematów, jak: dzieci, praca, konsumpcja i spędzanie wolnego czasu.

To nie jedyne wspólne przedsięwzięcie TVP i MDR. Polska i niemiecka telewizja współpracują również od dwóch lat przy realizacji Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu (więcej tutaj). Ponadto, w 2014 roku TVP2, niemiecka MDR oraz francuska Arte zrealizowały razem 90-minutowy program „10 lat w Unii”, emitowany w trzech krajach (więcej tutaj).

„Co słychać sąsiedzie?” - emisja od soboty, 12 grudnia 2015 roku w TVP2 (TVP2 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...