reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Holenderski rząd planuje DVB-T2 w 2017

dodano: 2015-11-17 14:32 | aktualizacja: 2015-11-17 17:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Holandia Holenderski rząd planuje wdrożenie naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2, gdy obowiązywać zaczną stosowne licencje, czyli na koniec stycznia 2017 roku. Natomiast pasmo częstotliwości 700 MHz będzie dostępne dla zastosowań mobilnych od 2020 roku. Rząd chce wystawić na aukcje zarówno częstotliwości 694-790 MHz, jak również licencję DVB-T2. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby bezproblemowo przejść na DVB-T2, planowany jest okres równoległej emisji w DVB-T i DVB-T2.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Ministerstwo Gospodarki w Holandii przeprowadziło szereg konsultacji z zainteresowanymi stronami. Minister Henk Kamp wysłał niedawno list do Parlamentu przedstawiający intencje rządu. Biorąc pod uwagę fakt, że wciąż od 300 do 400 tys. gospodarstw domowych korzysta z naziemnej telewizji cyfrowej, ta forma odbioru nadal będzie dostępna w tym kraju. Holenderski nadawca publiczny NPO poinformował, że zamierza nadawać swoje kanały w HD w naziemnej telewizji cyfrowej, jak również używać standardu telewizji hybrydowej HbbTV.

KPN ogłosił również, że zamierza nadal oferować platformę naziemnej telewizji cyfrowej Digitenne - usługi płatnej telewizji, oferującej większość holenderskich kanałów prywatnych, jak również szereg międzynarodowych kanałów, w tym programy belgijskiego nadawcy publicznego VRT.

Na dzień dzisiejszy wszyscy nadawcy telewizji naziemnej w Holandii używają DVB-T. Krajowy nadawca publiczny nadaje swoje główne kanały krajowe NPO1, NPO2 i NPO3 w formie FTA (free-to-air), jak również regionalne kanały publiczne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama