reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sprawa „Wampira z Bytowa” w kanale 13 Ulica

dodano: 2015-12-02 20:03 | aktualizacja: 2015-12-02 21:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Comcast Corporation

13 Ulica logo od października 2014 roku Leszek Pękalski, powszechnie znany pod niechlubnym przydomkiem „Wampir z Bytowa”, jest jednym z najgroźniejszych polskich morderców. W 2017 roku dobiegnie końca jego 25-letnia kara więzienia. Dlaczego człowiek, który przyznał się do popełnienia kilkudziesięciu zabójstw na przestrzeni ośmiu lat, został ostatecznie skazany... tylko za jedno? Zbigniew Urbański oraz jego gość specjalny - Teresa Gens - przyjrzą się sprawie „Wampira z Bytowa” w ósmym i równocześnie ostatnim odcinku drugiej serii „Prawdziwych zbrodni”. Premiera w środę, 2 grudnia br. o godzinie 22:00 w kanale 13 Ulica (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cykl programów dokumentalnych „Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie” w kanale 13 Ulica odsłania kulisy najbardziej wstrząsających morderstw popełnionych przez europejskich sprawców, w tym głośne sprawy z Polski. Każdy z ośmiu epizodów opatrzony jest komentarzami Zbigniewa Urbańskiego i zaproszonych do studia ekspertów, którzy wnikliwie przyglądają się brutalnym zbrodniom i przedstawiają je w zupełnie innym świetle.

Zbigniew Urbański w programie „Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie”, foto: Comcast Corporation

Zbigniew Urbański w programie „Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie”, foto: Comcast Corporation


Ostatni z dokumentów - „Wampir Leszek Pękalski” - poświęcony będzie sprawie polskiego mordercy, który między 1984 a 1992 rokiem zabił co najmniej 17 osób. Przed procesem Pękalski przyznał się do 70 zabójstw, choć niektóre źródła wskazują, że liczba ta sięgała nawet 80 lub 90. Podczas wizji lokalnych mężczyzna ze szczegółami opowiadał o popełnionych zbrodniach. Wielokrotnie podawał szczegóły, które mogła znać tylko policja i sam zabójca. O części spraw mówił jednak bardzo ogólnikowo. Wielu zbrodni, do których się przyznał, nie mógł popełnić, ponieważ miały one miejsce o tej samej porze na dwóch krańcach Polski.

Leszek Pękalski został nazwany przez media „Wampirem z Bytowa” jeszcze przed rozpoczęciem procesu. Przydomek ten został mu przypisany dlatego, że swoje ofiary - w znacznej większości kobiety - atakował głównie nocą. Ostatecznie Pękalski został skazany za morderstwo jednej osoby. Prokuratura nie znalazła bowiem wystarczających dowodów, by udowodnić mu pozostałe zbrodnie. Sam Pękalski wyparł się z kolei swoich wcześniejszych zeznań i stwierdził, że zostały one wymuszone. Pod koniec 2017 roku mężczyzna opuści więzienne mury i wrócić do życia na wolności.

Teresa Gens w programie „Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie”, foto: Comcast Corporation

Zbigniew Urbański w programie „Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie”, foto: Comcast Corporation

Zbigniew Urbański w programie „Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie”, foto: Comcast Corporation


Gościem Zbigniewa Urbańskiego w finałowym odcinku drugiego sezonu będzie Teresa Gens, wieloletni psycholog sądowy i więzienny, znana z długoterminowej pracy psychologicznej nad diagnozą seryjnego mordercy Mariusza Trynkiewicza. Opiniowała najtrudniejsze sprawy zbrodni lat 90. ubiegłego wieku.

8. odcinek programu „Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie” pod tytułem „Wampir Leszek Pękalski” zostanie premierowo pokazany w środę, 2 grudnia br. w kanale 13 Ulica.

„Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie” - sezon 2., emisja w środy o 22:00 w kanale 13 Ulica.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...