reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edusat Chanel z koncesją KRRiT dla kanału E TV

dodano: 2015-12-06 18:50 | aktualizacja: 2015-12-07 03:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Edusat HD 3 listopada br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Edusat Chanel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą E TV. Koncesja obowiązuje od dnia 3 listopada 2015 roku i wygasa z dniem 2 listopada 2025 roku. Program będzie miał charakter wyspecjalizowany rozrywkowo-poradnikowy i będzie rozpowszechniany codziennie nie mniej niż 7,5 godziny na dobę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka Edusat Chanel wystąpiła o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą E TV w sieciach telekomunikacyjnych operatora Inea S.A. na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, operatora Tomków Sp. z o.o. na obszarze Zgorzelca i Pieńska, Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu na obszarze gminy Grudziądz oraz operatora P.P.H.U. A&K Chamerlińscy s.j. na obszarze Sokółki, Wasilkowa i Choroszczy.

Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu  o charakterze rozrywkowo-poradnikowym, skierowanego do szerokiego kręgu odbiorców zainteresowanych nauką, techniką, nowoczesnymi technologiami teleinformatycznymi i grafiką komputerową. Znaczącym punktem programowym będzie tematyka gier komputerowych, nowości rynkowych w tym segmencie, organizowanych na świecie zawodów i imprez promocyjnych. W programie rozpowszechniane będą audycje dostarczające informacji o osiągnięciach nauki, techniki i technologii w tym zakresie oraz audycje o charakterze poradniczym.

Z kanałem E TV związana jest stacja Edusat. Na zdjęciu relacja w Edusacie z konkursu „Dziewczyna Trylogii Polskiej 2012”, foto: Edusat


Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 7,5 godziny na dobę.
Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy o radiofonii i telewizji w tym zakresie.

W dniu wydania koncesji, zgodnie z załączoną listą wspólników spółki Edusat Chanel Sp. z o.o., jedynym udziałowcem spółki jest Piotr Kusznieruk.

Dodajmy, iż jest to już kolejny projekt medialny związany z tym nadawcą. W 2002 roku nadawanie rozpoczął kanał telewizyjny Edusat. W 2012 roku uruchomiono jego wersję w wysokiej rozdzielczości - Edusat HD (więcej tutaj i tutaj). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. W ofercie kanału znajdziemy klasyczne filmy fabularne, magazyny muzyczne, programy rozrywkowe o modzie, urodzie, podróżach, motoryzacji i gwiazdach show-biznesu, magazyny popularnonaukowe, ciekawe reportaże i polskie filmy dokumentalne, a także relacje sportowe. W 2012 roku zakończono satelitarny przekaz kanału Edusat (więcej tutaj). Stacja dostępna jest obecnie w sieciach kablowych i w Internecie. Nadawca chciał umieścić swój kanał w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj), ale ostatecznie naziemnej koncesji nie uzyskał (więcej tutaj).

W 2013 roku firma Edusat Sp. z o.o. rozpoczęła wydawanie „Dziennika Trybuny” (więcej tutaj). Obecnie za gazetę odpowiada Polish Media Group Sp. z o.o., której prezesem zarządu jest Piotr Kusznieruk. Za internetowy serwis trybuna.eu odpowiada natomiast Trybuna Online sp. z o.o. Wszystkie wymienione spółki - Edusat Chanel Sp. z o.o., Edusat Sp. z o.o., Polish Media Group Sp. z o.o. i Trybuna Online sp. z o.o., mieszczą się pod tym samym adresem, przy ulicy Ludwika Rydygiera 8 w Warszawie.

Od redakcji: Nazwa Edusat Chanel (przez jedno "n", a nie jak można byłoby się spodziewać przez dwa) jest w dokumentach koncesyjnych KRRiT - to nie błąd redakcyjny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...