reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mocne kino pod choinkę w AXN

dodano: 2015-12-09 15:03 | aktualizacja: 2015-12-09 15:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Corporation

AXN HD W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na widzów AXN (AXN HD) czekają filmowe hity. W piątek, 25 grudnia br. stacja na początek zaprezentuje wzruszającą, czarną komedię „Wszystko jest iluminacją”, w której zagubiony Amerykanin zderzy się z prowincjonalną Ukrainą. Zaraz potem widzowie zostaną wciągnięci w mroczny świat nieuchwytnego Zodiaka - seryjnego mordercy, grasującego przed laty w San Francisco. W sobotę, 26 grudnia br. fani mocnych wrażeń znajdą się pośrodku kataklizmów w katastroficznej wizji świata w filmie „2012”. Na koniec drugiego dnia świąt w AXN zadebiutuje również brutalny antywestern Quentina Tarantino, w którym rządzi wyzwoleniec Django.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wszystko jest iluminacją” jest połączeniem czarnej komedii i dramatu obyczajowego. Jonathan Safran Foer (Elijah Wood, pamiętny Frodo z „Władcy Pierścieni”), to młody Amerykanin żydowskiego pochodzenia. Dostaje od babci, będącej na łożu śmierci, zdjęcie. Fotografia, zrobiona podczas II wojny światowej, przedstawia jego dziadka i pewną kobietę. Jonathan postanawia udać się w podróż na Ukrainę - w kraju przodków chce się dowiedzieć kim jest nieznajoma i jak udało się jego dziadkowi przeżyć wojnę. Na miejscu przewodnikami Foer’a zostają Alex (Eugene Hütz, lider punk cygańskiej grupy Gogol Bordello) i jego dziadek. Okazuje się, że w poszukiwanej przez bohaterów Zofiówce, wsi na Wołyniu, zwanej Trochimbrod przez zamieszkujących ją Żydów, doszło w przeszłości do tragedii. Jonathan odkryje w niej o wiele więcej niż by chciał na temat historii swojej rodziny. Emisja filmu „Wszystko jest iluminacją” 25 grudnia br. o godzinie 19:00 w AXN.

Thriller „Zodiak” to oparta na faktach opowieść o morderstwach dokonywanych na terenie San Francisco w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Nieuchwytny morderca, po serii brutalnych zabójstw, rozpoczyna perwersyjną grę z policją i mediami. Wysyła pocztą zagadki, pisane szyfrem oraz dowody swoich zbrodni. Jego przekaz jest tak skomplikowany, że nikomu nie udaje się go rozszyfrować. Śledztwo stoi w martwym punkcie. Nie radzi sobie z nim także dziennikarz śledczy Paul Avery (Robert Downey Jr.) z „San Francisco Chronicle”. Sprawą zaczyna interesować się rysownik gazety, Robert Graysmith (Jake Gyllenhaal) i przypadkowo wpada na schemat szyfrowania wiadomości. To wydarzenie doprowadzi do stworzenia niecodziennej pary śledczych, którzy przez kolejne lata będą starali się rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw. Premiera filmu „Zodiak” 25 grudnia br. o godzinie 21:00 w AXN.

Jamie Foxx w filmie „Django”, foto: Sony Corporation


„2012” to widowiskowy film akcji, w reżyserii Rolanda Emmericha - mistrza kataklizmu. W 2009 naukowcy odkrywają na Słońcu silne burze słoneczne. Z ich wyliczeń wynika, że będzie to miało niebezpieczne skutki dla Ziemi i doprowadzi do globalnego kataklizmu. Nie wszyscy jednak w to wierzą Kilka lat później, w 2012 roku, dochodzi do katastrofalnego trzęsienia ziemi, które początkowo obejmuje zachodnie wybrzeże USA, a następnie całą kulę ziemską. „2012” to niesamowita produkcja pełna widowiskowych efektów specjalnych.  W filmie  zobaczymy sceny zniszczenia największych miast na świecie i zabytków, jak zawalenie Kaplicy Sykstyńskiej czy upadek posągu Jezusa z Rio de Janeiro. Emisja filmu „2012” 26 grudnia br. o godzinie 19:00 w AXN.

„Django” rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku w Ameryce. Pełna strachu, brutalności i specyficznego czarnego humoru opowieść rozpoczyna się w mrocznym lesie. Łowca nagród, stomatolog dr King Schultz (Christoph Waltz) wpada na transport niewolników. Szuka jednego z nich, zwanego Django (Jamie Foxx), by ten pomógł mu rozpoznać wyjętych spod prawa braci Brittle. Po załatwieniu transakcji z handlarzami niewolników, Schultz i Django ruszają w niełatwą podróż przez rasistowskie Południe. Już sama droga białego i Afroamerykanina przez świat, w którym ludzie „po raz pierwszy widzieli Murzyna na koniu” obfituje w niecodzienne, przepełnione często drastycznym humorem przygody. Po wypełnieniu misji dr Schultz postanawia nauczyć profesji swojego pomocnika. Szybko okazuje się, że uczeń jest niezwykle pojętny, tym bardziej, że ma liczne powody do rozprawy z białymi: Django został rozdzielony ze swoją żoną Broomhildą (Kerry Washington). Łowca nagród wymyśla chytry plan, jak uwolnić z niewoli małżonkę kompana. W tym celu wyruszają na plantację Calvina Candie (Leonardo DiCaprio). Cały film utrzymany w znanej estetyce Tarantino, stanowi wciągający widza obraz, nagrodzony dwoma Oscarami. Premiera filmu „Django” 26 grudnia br. o godzinie 22:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...