reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bajka - nowy, polski kanał dla dzieci i młodzieży?

dodano: 2015-12-04 18:04 | aktualizacja: 2015-12-13 21:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Astro/forum.satkurier.pl (przemekp)/satkurier.pl

Bajka Firma Astro, nadawca kanału 13.tv, przedstawiła swój nowy projekt telewizyjny - stację pod nazwą Bajka. - To kanał dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy z wami i dla was codziennie, już od 6:00 rano. Podtrzymujemy wiarę w spełnianie się marzeń tych małych i tych dużych. Ciekawe bajki, pouczające filmy i seriale. W kanale Bajka nie ma miejsca na nudę. Dlatego zarówno mały mądrala, jak i nieco większy intelektualista znajdzie coś dla siebie - czytamy w opisie. Dodajmy, iż w przeszłości koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na kanał Bajka TV miała już CK!TV Agencja Reklamowa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie nie są znane szczegóły dotyczące dostępności nowego kanału Astro. Przypomnijmy, iż w przeszłości nadawca miał już w ofercie stację dla dzieci i młodzieży. Kanał Next Young był częścią pakietu, w skład którego wchodziły takie stacje jak: Next TV HD, Next TV 3D, Next Music, Next Music +HD, Next Man HD, Next Man 3D, Next Lejdis HD, Next Lejdis 3D, Next Young HD i Next Young 3D. 31 stycznia br. - decyzją nadawcy - wszystkie zakończyły nadawanie (więcej tutaj). Dodajmy, iż obok wymienionych stacji, nadawca otrzymał także koncesje na kolejne: Next Sacrum HD, Next 24/7 HD, Next Sport 3D, Next Dokument HD i Next Sklep HD, ale żadna z nich nie została uruchomiona.

W ofercie Astro była już stacja dla dzieci i młodzieży pod nazwą Next Young. Na zdjęciu wokalistka Marta Kosakowska „Marika” w programie „Miejska ryksza” emitowanym w tym kanale, foto: Astro

W ramówce kanału Next Young był m.in. program „Zawodowy detektyw”, foto: Astro


Firma Astro szybko powróciła jednak na rynek kanałów telewizyjnych. Mniej więcej w połowie roku zaoferowała ona operatorom ogólnotematyczną stację pod nazwą 13.tv. Jest ona dostępna m.in. w sieci Derkom (więcej tutaj).

Kanał Bajka nie jest jednak jedyną stacją z taką nazwą. Na przełomie 2008 i 2009 roku CK!TV Agencja Reklamowa otrzymała od KRRiT koncesję na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Bajka TV (więcej tutaj). Nadawca chciał umieścić ten kanał w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Stacja w NTC jednak się nie pojawiła. Ostatecznie kanał CK!TV Agencji Reklamowej nigdy nie ruszył, a regulator rynku cofnął koncesję.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...