reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zasięg ukraińskich kanałów w Donbasie i Ługańsku

dodano: 2015-12-14 17:09 | aktualizacja: 2015-12-15 10:58
autor: Rafał Olchowik | źródło: obob.tv

Ukraina Ministerstwo Polityki Informacyjnej Ukrainy, w ramach podsumowania wyników swojej rocznej działalności, opublikowało mapki zasięgu ukraińskich kanałów w obwodzie donieckim i ługańskim, gdzie od wielu miesięcy trwa konflikt zbrojny przeciwko prorosyjskim separatystom. Po części udało się przywrócić emisję naziemną niektórych kanałów w tych regionach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na Ługańsk i Donieck udało się wznowić emisję państwowych, regionalnych kompanii radiowo-telewizyjnych z tych miast. Było to możliwe dzięki nadajnikom rozmieszczonym na terenach znajdujących się pod kontrolą Ukrainy. Na Donieck emisja telewizyjna ODTRK i DonTRK jest jednak realizowana z miejscowości Wołnowacha w obwodzie donieckim. W obu przypadkach wykorzystano nadajniki telewizyjne podarowane Ukrainie przez Litwę.

Za pomocą litewskich nadajników na Donieck udało się też uruchomić transmisję publicznej telewizji Perszyj Nacjonalnyj i podstawowych kanałów komercyjnych (Channel 5, Ukraina telekanał, 1+1).

Rząd Ukrainy jest w stanie niemal całkowicie przywrócić nadawanie krajowych kanałów w regionach Doniecka i Ługańska dzięki nadajnikom, uzyskanym przez inne zaprzyjaźnione kraje. Według raportu Ministerstwa, Polska przekazała 9 nadajników, z których 5 jest już zainstalowana, 3 są przygotowane do montażu, a 1 znajduje się w rezerwie. Od Litwy Ukraina otrzymała 15 nadajników, z których 9 już działa. USA natomiast przekazały 3 nadajniki radiowe FM, które są gotowe do instalacji.

Ukraińskie sieci nadajników rozmieszczone na terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego, przekazują teraz lokalne kanały samozwańczych republik DNR i ŁNR, a ponadto emitują też rosyjskie stacje telewizyjne. W niedawnym wywiadzie dla ukraińskich mediów przewodnicząca ukraińskiego Komitetu parlamentarnego ds. wolności słowa i polityki informacyjnej, Wiktoria Siumar, powiedziała, że Rosjanie na tych terenach są bardzo poważnie zaangażowani w budowę własnej przestrzeni informacyjnej. Ukraina natomiast nie ma żadnego dostępu do wież nadawczych, które przekazują telewizję z Rosji.

Mapka pokrycia ukraińskich, donieckich stacji ODTRK i DonTRK wspólnie z donbaską telewizją na terytorium Donbasu i Ługańszczyzny. Czerwony obszar znajduje się poza kontrolą władz ukraińskich. Mapka opublikowana przez Ministerstwo Polityki Informacyjnej w grudniu 2015r.


Transmisja pozostałych, ukraińskich kanałów w Donbasie, za wyjątkiem donieckiej, państwowej kompanii radiowo-telewizyjnej. Mapka pokazuje zasięg ogólnokrajowych kanałów Perszyj Nacionalnyj, 1+1 i Channel 5.


Zasięg ługańskich, państwowych kompanii radiowo-telewizyjnych ODTRK i ŁugTRK.


Mapka zasięgu ukraińskich kanałów Perszyj, Channel 5, Inter, 1+1, 112-Ukraina, Ukraina telekanał, STB i TET na Ługańszczyźnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 290 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama