3 mistrzów i 3 wicemistrzów na Mistrzostwach Małopolski w strzelaniu

dodano: 2015-12-18 09:41 | aktualizacja: 2015-12-18 10:20
autor: KatKa | źródło: M. Balicki

mistrzostwa małopolski strzelanie Trzy tytuły mistrzów Małopolski i trzy wicemistrzów wystrzelali z broni pneumatycznej zawodnicy bocheńskiego „Promienia” podczas zawodów w Krakowie w dniach 12 i 13 grudnia. Zawody prowadzone były na strzelnicy TS WISŁA, na która posiada jedynie 15 stanowisk strzeleckich.

W pierwszym dniu rywalizacja obejmowała strzelanie z karabinków pneumatycznych.
W kategorii młodziczek (młodzicy strzelają 30 strzałów) wspaniały wynik - 291 pkt (z dziesiętnymi 304,8) i I miejsce uzyskała Małgorzata Paprota (drugą zawodniczkę wyprzedziła aż o 12 punktów). W tej kategorii Katarzyna Szęszoł strzeliła 276 pkt (z dziesiętnymi 290,6) i zajęła IV miejsce. W kategorii juniorek młodszych (40 strzałów) Marzena Kokoszka ustrzeliła 386,3 pkt zajmując tym samym II miejsce.

W drugim dniu zawodów rywalizowali zawodnicy w strzelaniu z pistoletów.
W kategorii młodzików I miejsce zajęła Julia Gniewek z wynikiem 260 pkt, na II miejscu uplasowała się Alicja Seweryn – 258 pkt, a wśród chłopców II pozycję uzyskał Krzysztof Kokoszka –267 pkt, X Bartłomiej Pawełek – 225. W kategorii juniorów młodszych (40 strzałów) z bardzo dobrym wynikiem 364 pkt (serie 91, 87, 93, 93) zwyciężyła Barbara Waśko, a wśród chłopców II miejsce zajął Tomasz Nowak – 335 pkt.

W mistrzostwach strzelało 13 klubów, a „Promień” został sklasyfikowany na IV miejscu. Brak „starszaków” (seniorów), którzy w tych dniach brali udział w Mistrzostwach Polski Weteranów (zawodnicy powyżej 45 roku życia) i Międzynarodowej Lidze Strzeleckiej, w dużym stopniu wpłynął na miejsce w klasyfikacji grupowej. Zawody seniorów prowadzone były na nowej strzelnicy w Myślenicach. W strzelaniu z karabinka pneumatycznego w obu zawodach Mieczysław Kapcia sklasyfikowany został na III miejscu.