reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Z czego można zrobić antenę satelitarną? [wideo]

dodano: 2015-12-17 20:42 | aktualizacja: 2015-12-21 03:38
autor: Rafał Olchowik | źródło: obob.tv

antena_maidstone1.jpg Głównym atrybutem telewizji satelitarnej jest oczywiście antena satelitarna, która w języku potocznym jest też określana mianem "talerzem". Antena taka przeznaczona jest do odbioru sygnału radiowo-telewizyjnego z satelity. Można wyróżnić różne rodzaje anten  - perforowane, przezroczyste lub toroidalne. Te ostatnie przeznaczone są do odbioru kilku pozycji orbitalnych. Okazuje się jednak, że zasada działania anteny satelitarnej może być wykorzystana w różnych przypadkach dnia codziennego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początek warto się zapoznać z filmem, na którym pokazany jest sposób odbioru sygnału satelitarnego na... metalowej pokrywie od wiadra. Takich satelitów o dużej mocy jest niewiele, ale dobrym przykładem jest odbiór w Rosji pakietu federalnego, nadawanego w paśmie C na satelicie Express-AM7 (40°E). Prawdą jest, że już ponad 10 lat temu, w czasach współczesnych, niektórzy rosyjscy rzemieślnicy próbowali na zwykłym kawałku blachy odbierać pakiety Trikolor TV i to co z tego wyszło, prezentuje poniższy filmik:


Ten filmik datowany jest na grudzień 2012 roku, a teraz przyjrzyjmy się kolejnej ciekawostce, która prezentowana była całkiem niedawno. Udało się to wykonać dzięki elementom, które po złożeniu przypominały zmodyfikowaną antenę satelitarną. Okazuje się, że jej spód można wykorzystać do... smażenia mięsa. Niestety z tej metody należy korzystać tylko w słoneczne dni:


Pozostaje mieć nadzieję w tym urządzeniu, że odbiór sygnału satelitarnego też jest możliwy. W najgorszym przypadku, konwerter, umieszczony nad ogniskiem, po prostu zacząłby się topić :)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...