reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bożonarodzeniowe uroczystości religijne w tv

dodano: 2015-12-24 16:32 | aktualizacja: 2015-12-24 17:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Watykan HD W okresie świąt Bożego Narodzenie stacje telewizyjne transmitować będą uroczystości religijne. W czwartek, 24 grudnia br., w Wigilię, o 21:30 pasterkę z Watykanu, pod przewodnictwem papieża Franciszka, pokażą TVP1 (TVP1 HD) (więcej tutaj), TV Trwam (więcej tutaj) i TV Republika (TV Republika HD). Tuż przed północą TVP Polonia transmitować będzie mszę świętą z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce, natomiast TVP Regionalna punktualnie o godzinie 0:00 w nocy z czwartku na piątek, z 24 na 25 grudnia br. nada pasterkę z Krakowa, z katedry na Wawelu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 25 grudnia br., w Boże Narodzenie, o 9:30 TV Trwam przeprowadzi transmisję mszy świętej w uroczystość Narodzenia Pańskiego z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Około 12:00 TVP1, TVP Polonia, Polsat News (Polsat News HD), TV Trwam i TV Republika pokażą uroczyste błogosławieństwo „Urbi et Orbi” („Miastu i Światu”), wygłaszane przez papieża Franciszka.

W sobotę, 26 grudnia br., w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, o godzinie 7:00 TVP1 transmitować będzie mszę świętą z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, natomiast o 9:30 TV Trwam pokaże eucharystię z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O 12:00 TV Trwam i Polsat News zapowiadają modlitwę Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem.

W niedzielę, 27 grudnia br., w święto Świętej Rodziny, o godzinie 7:00 TVP1 transmitować będzie eucharystię z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. O 10:00 TV Trwam transmitować będzie natomiast mszę święta pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka, sprawowaną w bazylice watykańskiej w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Około 12:00 TVP1, TVP Polonia, Polsat News i TV Trwam pokażą modlitwę Anioł Pański z papieżem Franciszkiem. O 13:00 w TVP Polonia transmisja mszy świętej z kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Poznaniu - liturgii przewodniczyć będzie biskup Damian Bryl.

Dodajmy, iż TVP Regionalną (wkrótce stacja zmieni się w TVP3 - więcej tutaj) tworzą: TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Lublin, TVP Łódź, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa i TVP Wrocław.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...