reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Policja walczy z card-sharingiem Sky Italia

dodano: 2015-12-24 16:26 | aktualizacja: 2017-06-13 12:26
autor: HP | źródło: AAPA

Trupia czaszka.jpg Włoska policja podatkowa przeprowadziła naloty w różnych włoskich miastach w ramach walki z tzw. card-sharingiem (współdzieleniem kart) oferującym dostęp do oferty platform Sky Italia i Mediaset Premium - donosi AAPA. Włoską policję wsparła pod względem technicznym Sky Italia. Operacja przeciwko card-sharingowi odbyła się w zeszłym miesiącu, ale dopiero teraz o niej poinformowano.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nielegalnie operatorzy wykorzystujący card-sharing oferują pakiety kanałów telewizyjnych za mniej niż 80 proc. ceny legalnej oferty operatora pay-tv, którego w ten sposób po prostu okradają. 

Straty operatorów pay-tv na wielu rynkach w Europie szacuje się w milionach euro i dotyczy to nie tylko Włoch, ale także Polski.

We Włoszech policja oskarżyła 9 osób bezpośrednio związanych z działalnością pirackiej sieci, a przy okazji zidentyfikowano 83 klientów korzystających z card-sharingu. Przeszukania policji doprowadziły również do przejęcia kilku dekoderów, sprzętu komputerowego i kilkudziesięciu dysków twardych, które były wykorzystywane przez członków sieci do pirackiego udostępniania oferty klientom.

Śledztwo, które trwało około roku, spowodowało zajęcie serwera komputerowego podłączonego do sieci, który był sercem sieci dzięki któremu dekodowano zakodowany sygnał kanałów telewizyjnych Premium i przesyłano w czasie rzeczywistym za pośrednictwem sieci internetowej do dekoderów odbiorców. Kilka serwerów - wszystkie znajdują się poza Włochami - zostały wykorzystane do "wsparcia" jakości dystrybuowanych sygnałów.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...