reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Walka z piractwem: trzy ważne zalecenia

dodano: 2015-12-21 21:08 | aktualizacja: 2015-12-28 16:43
autor: Mrs | źródło: ABI Research

czaszka biała.jpg Ponieważ pirackie treści stają się coraz bardziej trudne do odróżnienia od oryginalnych źródeł, istotne dla producentów, nadawców i operatorów jest korzystanie z technik zwalczania piractwa. W swoim najnowszym badaniu rynku, ABI Research, ujawnia zakres bezpośredniego wpływu, jaki piractwo ma na właścicieli treści, a także analizuje praktyki i techniki zapobiegania piractwu, aby pomóc w zwalczaniu kradzieży treści i oszukiwania konsumentów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Autorzy raportu koncentrują się na analizie wpływu piractwa na treści wideo, szczególnie jeśli chodzi o sport na żywo oraz seriale telewizyjne i filmy. Według nich, treści sportowe są najbardziej cennym produktem, który powinien być chroniony przed piractwem, ze względu na wysokie koszty pozyskania praw sportowych. Obecnie około 67 proc. rynku zwalczania piractwa jest związane właśnie ze sportem, a ABI Research przewiduje, że udział ten wzrośnie do 84 proc. w 2020 roku.

- Ze względu na wzrost dostępności Ultra HD 4K, pirackie treści zasadniczo są wyższej jakości niż przed laty - powiedziała Shelli Bernard, analityk ABI Research. - Ponieważ konsumenci mogą nie być w stanie łatwo rozpoznać legalności pobranych treści, właściciele treści muszą stać na straży, opierając się na technikach zapobiegania piractwu, aby stale monitorować i zbierać dowody na piractwo.


ABI Research analizuje w swoim raporcie szereg kluczowych usług zapobiegania piractwu, w tym Civolution, Friend MTS, Irdeto, Kudelski Security i Viaccess-Orca.

Chociaż wiele firm zdaje sobie sprawę, że całkowite zwalczenie piractwa jest praktycznie niemożliwe, autorzy raportu wskazują na trzy kluczowe praktyki, które firmy i właściciele treści powinni stosować w walce z piractwem:

1. Mądrze udostępniaj treści

Ustal na podstawie badań i statystyk grupę docelową odbiorców swoich treści, a także ich lokalizację. Następnie upewnij się, że treści są dostępne do pobrania lub w streamingu we wszystkich odpowiednich regionach, by uczynić treści możliwie najbardziej dostępnymi dla tych, którzy tego potrzebują.

2. Monitoruj, monitoruj i jeszcze raz monitoruj

Polegaj na usługach zapobiegania piractwu, aby stale monitorować znane pirackie strony i zbierać dowody na piractwo. Ważne jest, aby wyłapywać pirackie treści jak najszybciej, ponieważ Internet jest rajem dla piratów, którzy chcą szybko zamieścić nielegalne treści poprzez szereg stron internetowych.

3. Podejmuj działania prawne

Wiele krajów rozwiniętych egzekwuje odpowiednie przepisy walki z piractwem, gdyż wiedzą, jak głęboki i poważny staje się ten problem. Właściciele treści powinni podejmować natychmiastowe działania prawne w przypadku wykrycia piractwa.

- Wiele firm uważa piractwo za konkurenta - stwierdziła Shelli Bernard. - Te firmy konkurują nie tylko z legalnymi usługami streamingu, takimi jak Amazon Prime i Netflix, ale teraz także z nielegalnymi stronami, które próbują udostępnić mnóstwo pirackich treści. Im więcej praktyk zapobiegania piractwu wprowadzą firmy, tym lepiej.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...