reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netflix w styczniu w Rosji - kiedy w Polsce?

dodano: 2016-01-01 16:41 | aktualizacja: 2016-01-04 14:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: cableman.ru/Izwiestija

Netflix Amerykański serwis online Netflix zacznie działać w Rosji od stycznia 2016 roku, a dokładniej na Smart TV produkcji LG Electronics, informuje gazeta „Izwiestija”, powołując się na menedżera rozwoju Smart TV w LG Electronics w Rosji, Witalija Swistunowa. Możliwe więc, że i wkrótce w Polsce na podobnych zasadach zawita Netflix. Czy zagrozi platformom i kablówkom w Rosji i w Polsce?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Mamy nadzieję, że w Rosji będzie dostępnych więcej treści, a wraz z nadejściem oferty Netflix ludzie zaczną się przyzwyczajać do subskrybowanego modelu konsumpcji. Wiadomo, że w Rosji taki zakup treści cieszy się większą popularnością niż zwykły abonament. Jeśli Netflix będzie w stanie zaoferować dobre treści i dobry serwis, to będzie w stanie przyzwyczaić rosyjskich użytkowników do swojego modelu
- powiedział Swistunow.


Jednak źródła publikacji w Rosji dodają, że amerykański serwis zamierza podbić rosyjski rynek nie tylko poprzez Smart TV, ale i poprzez dekoder telewizji cyfrowej.

Według niektórych źródeł, umowa z Netflix została podpisana przez przedstawicieli Rostelekom i to właśnie na jego dekoderach oferta Netfliksa będzie dostępna od 2016 roku. Biuro prasowe RTK nie skomentowało tej informacji.

Tymczasem prezes zarządu Stowarzyszenia producentów filmowych i telewizyjnych, Aleksander Аkopow, oświadczył, że nie widzi poważnego zagrożenia ze strony Netfliksa dla rosyjskich dostawców treści online. Jego zdaniem, wszystkie nisze są już zajęte - dlatego amerykańskiej firmie będzie trudno zająć miejsce rosyjskich dostawców. Wydaje się, że podobnie może być w Polsce - Netflix delikatnie mówiąc „przysnął” na dwóch największych rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, czyli w Rosji i w Polsce.

- Dlatego teraz trudno mówić o sukcesie Netfliksa. Wszystko zależy od tego, jakie treści będą mogli nabyć u producentów - powiedział Аkopow.

- Wszystko, co istnieje w kraju i na świecie, zostało już kupione. Wątpię, że będą mogli zdobyć duży udział w rynku. Zmienić rynek mogą tylko nowe treści, ale skąd to mają kupić? Zobaczymy jak to będzie.


Na razie nie ma zapowiedzi Netfliksa co do Polski, ale to się wkrótce może zmienić.
Przypomnijmy też, że w październikowym wydaniu SAT Kuriera 10/2015 pisaliśmy artykuł pt. Czy Netflix ma szansę odnieść sukces w Polsce? (zobacz)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...