reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ATM Rozrywka HD w planach nadawcy

dodano: 2016-01-10 18:51 | aktualizacja: 2016-01-10 22:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rzeczpospolita/satkurier.pl

ATM Rozrywka Firma EmiTel prowadzi starania o uruchomienie dla potrzeb naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w Polsce multipleksu piątego (MUX 5) (więcej tutaj). Fakt ten w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” skomentował ostatnio Maciej Grzywaczewski, wiceprezes spółki ATM Grupa, która jest nadawcą kanału ATM Rozrywka. Przyznał, iż jego firma rozpatrywała nadawanie satelitarne tej stacji w wysokiej rozdzielczości (ATM Rozrywka HD).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To jednak kosztuje, nie mamy też na razie zbyt wielu treści produkowanych w HD, oraz pytanie czy ten multipleks nie będzie rodził problemów technologicznych

- powiedział „Rzeczpospolitej” Maciej Grzywaczewski.


ATM Rozrywka w standardowej rozdzielczości nadaje od 2012 roku (więcej tutaj). Stacja obecna jest w pakietach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV. Kanał jest także dostępny bezpłatnie w ramach pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC. W ramówce stacji widzowie znajdą seriale i programy rozrywkowe, pochodzące głównie z archiwum Telewizji Polsat (należącej do Cyfrowego Polsatu). Polsat odpowiada także za przekaz kanału.

1 września 2015 roku Telewizja Dolnośląska Echo (jej właścicielem jest ATM Grupa) uruchomiła w ramach NTC multipleks lokalny MUX L4 w okręgu wrocławsko-świdnickim (więcej tutaj). Spółka ta ma również przyznaną jej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję dla kanału Echo24 TV, który do dzisiaj nie rozpoczął nadawania (więcej tutaj).

W ramówce kanału ATM Rozrywka widzowie znajdą m.in. serial „Pierwsza miłość”, wyprodukowany przez ATM Grupę. Na zdjęciu Łukasz Płoszajski i Aleksandra Zienkiewicz w scenie z tej produkcji, foto: Bogdan Bogielczyk/ATM Grupa


Jednym z udziałowców ATM Grupy jest, za pośrednictwem spółki zależnej Karswell Ltd., Zygmunt Solorz-Żak, który wraz z partnerami i podmiotami zależnymi jest właścicielem Cyfrowego Polsatu. Jako nadawca Cyfrowy Polsat ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 1, Polsat 2 (Polsat 2 HD), TV4 (TV4 HD), TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe (Polsat Cafe HD), Polsat Play (Polsat Play HD), Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (Polsat Food Network HD), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm.

Dodajmy, iż dodatkowo Polsat ma zgodę KRRiT na start kanałów Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj), które do dziś nie rozpoczęły nadawania i nie wiadomo czy i kiedy ruszą. Ostatnio Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, poinformował, iż firma może uruchomić kolejną stację w związku z transmisjami piłkarskiego Euro 2016 (więcej tutaj). Ponadto nadawca zaproponował w konkursie KRRiT na zagospodarowanie tworzonego właśnie multipleksu ósmego (MUX 8) NTC nowej kanały - Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo, które jeszcze nie rozpoczęły nadawania (więcej tutaj). Polsat rywalizację jednak przegrał i na razie nie wiadomo co dalej z tymi projektami (więcej tutaj). W przygotowaniu mają być ponadto Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality, Polsat X (więcej tutaj) i CI Polsat HD (więcej tutaj).

Do Zygmunta Solorza-Żaka należy także telewizja Superstacja. W ubiegłym roku Superstacja zakończyła proces modernizacji technicznej współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (UE) i obecnie cała produkcja jest realizowana w formacie 16:9 i w standardzie HD. Na razie nie wiadomo jednak kiedy Superstacja HD mogłaby ruszyć (więcej tutaj). W konkursie MUX 8 nadawca zaproponował nowy kanał - NonStop 24, ale firma koncesji nie uzyskała i na razie nie wiadomo co dalej z tym projektem (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...