reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV# i Kiwi TV z koncesjami na MUX 8

dodano: 2016-01-13 14:11 | aktualizacja: 2016-01-13 14:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła spółce Green Content koncesję na nadawanie drogą naziemną kanału Kiwi TV, a spółce TV Spektrum dla kanału TV#. Oba te kanały trafią do oferty MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej informowano, że koncesję otrzymał również kanał Zoom TV od Cable Television Networks & Partners (więcej tutaj). Nadal nie ma informacji co do koncesji dla WP1 od spółki pod tą samą nazwą.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koncesja dla TV# obowiązuje od 7 stycznia 2016 roku przez 10 lat, natomiast dla Kiwi TV od 29 grudnia 2015 roku, również na 10 lat.

Kanał TV#, na który koncesję przyznano spółce TV Spektrum, będzie miał charakter uniwersalny. Co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe. Oprócz tego w programie znajdą się również audycje poradnicze, publicystyczne, a także serwisy informacyjne z kraju i ze świata. W programie będą wykorzystywane nowoczesne technologie i multimedia wspomagające komunikację z odbiorcą.

TV Spektrum, nadawca TV#, to spółka należąca do Grupy ZPR Media. Ma już w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej aż trzy swoje kanały – Fokus TV, Polo TV i Eska TV.
 

Kiwi TV ma być programem o charakterze uniwersalnym, promującym aktywny rozwój człowieka, zawierającym audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującym aktywność fizyczną oraz zawierającym m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych. W swoich audycjach, przede wszystkim dokumentalnych, edukacyjnych, poradniczych, publicystycznych, informacyjnych Kiwi TV będzie promował aktywny rozwój człowieka, zdrowy styl życia dzieci i młodzieży, a także prezentował materiały poświęcone wydarzeniom kulturalnym.

Jak informuje Agora, programy nadawane przez Kiwi TV będą wykorzystywać potencjał mediów tej grupy, które od wielu lat angażują Polaków w działania społeczne, ekologiczne i prozdrowotne, skupiają ich uwagę na ważnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych i artystycznych, a także zachęcają do rozwoju osobistego i zawodowego.

Green Content, nadawca Kiwi TV, należy do Agory. Wydawca „Gazety Wyborczej”, wspólnie z Kino Polska TV, jest już właścicielem kanału Stopklatka TV, który nadaje w naziemnej telewizji cyfrowej.
 

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, MUX 8 wystartuje prawdopodobnie w połowie 2016 roku (więcej tutaj). Jego operatorem jest spółka EmiTel. W skład MUX 8 wejdą 4 kanały SD od nadawców komercyjnych i 3 kanały SD lub 1 kanał HD i 1 kanał SD od TVP. Nadal nie wiadomo, jakie kanały w MUX 8 umieści nadawca publiczny. Zdecydują od tym już nowe władze TVP, które zostały powołane 8 stycznia br. przez Ministra Skarbu Państwa, Dawida Jackiewicza (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...