reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Bezpieczna zima z GOPR” w telewizji Polsat

dodano: 2016-01-14 12:54 | aktualizacja: 2016-01-14 17:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat News „Bezpieczna zima z GOPR” Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe bajka animac Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe i jak co roku Telewizja Polsat zachęca do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w górach. Na stokach narciarskich znów gościć będzie cykl imprez „Bezpieczna zima z GOPR”, a relacje z nich będzie można zobaczyć w porannym programie „Nowy Dzień z Polsat News” na antenach kanałów Polsat News i Polsat. Partnerami akcji promującej bezpieczny wypoczynek w górach są Plus, Tauron i LG (więcej tutaj i tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Rusza kolejna edycja akcji „Bezpieczna zima z GOPR”, podczas której uśmiech, radość i zabawa, a przede wszystkim bezpieczeństwo będą nieodłącznymi elementami zimowego wypoczynku w górach - czytamy w komunikacie.

Przez siedem kolejnych weekendów na popularnych stokach narciarskich ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) będą nie tylko czuwać nad  odpoczywającymi, ale również promować bezpieczny wypoczynek i zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach. Akcja „Bezpieczna Zima z GOPR” ma bowiem na celu popularyzacje zasad jakie powinny obowiązywać na narciarskich stokach oraz zwiększenie świadomości zagrożeń czyhających na turystów i naukę bezpiecznego zachowania w górach. Wspierać ją będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiedzialność na stoku.

Terminarz i lokalizacja tegorocznego cyklu imprez „Bezpieczna zima z GOPR”:

- sobota i niedziela, 16-17 stycznia br. - Krynica - Jaworzyna,
- sobota i niedziela, 23-24 stycznia br. - Szczyrk Hala Pośrednia,
- sobota i niedziela, 30-31 stycznia br. - Białka Tatrzańska - Bania,
- sobota i niedziela, 6-7 lutego br. - Czarna Góra - Stronie Śląskie, Kolej S,
- sobota i niedziela, 13-14 lutego br. - Kluszkowce - Czorsztyn SKI,
- sobota i niedziela, 20-21 lutego br. - Karpacz - Biały Jar,
- sobota i niedziela, 27-28 lutego br. - Muszyna-Szczawnik.

Poranki poprowadzi m.in. Paulina Sykut-Jeżyna, foto: Cyfrowy Polsat


Zimową akcję GOPR-u po raz kolejny wspierać będzie stacja Polsat News, która w każdą sobotę i niedzielę będzie nadawać z wyżej wymienionych miejsc na żywo pasmo poranne „Nowy Dzień z Polsat News”. Poranki poprowadzą zespół redakcyjny Polsatu News w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Paulina Sykut-Jeżyna, Małgorzata Tomaszewska-Słomina, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski oraz Marek Horczyczak. Pary prowadzących pojawią się na antenie również w kilku wejściach na żywo w ciągu dnia. Wieczorem natomiast widzowie stacji obejrzą również kronikę „Bezpiecznej zimy z GOPR” podsumowującą kolejny dzień cyklu. Partnerami akcji są operator sieci Plus, Tauron i LG.

Jak informuje nadawca, wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. Jest to specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

- Godnym polecenia rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe „Ratunek”. Pozwala ona, z dokładnością nawet do trzech metrów, na zlokalizowanie miejsca skąd zgłaszany jest wypadek lub zagrożenie w górach. Aplikacja została wprowadzana przez GOPR wspólnie z siecią Plus i Paga Solutions. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej projektu (przejdź na stronę) - informuje nadawca.

„Nowy Dzień z Polsat News” - emisja codziennie o 6:00 w kanałach Polsat (Polsat HD) i Polsat News (Polsat News HD), „Bezpieczna zima z GOPR - kronika” - emisja w soboty i niedziele (od 16 stycznia 2016 roku) w kanale Polsat News (Polsat News HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...