reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kino Świat: Znakomity start filmu „Moje córki krowy”

dodano: 2016-01-14 18:35 | aktualizacja: 2016-01-14 21:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat

Kino Świat W piątek, 8 stycznia br. na ekrany polskich kin trafiła produkcja „Moje córki krowy” - polski film zaliczany przez amerykański serwis „The Village Voice” do grona najlepszych produkcji roku; zaraz obok hitów „W głowie się nie mieści” Pixara i „Mad Max: Na drodze gniewu” (więcej tutaj). Film Kingi Dębskiej, od pierwszych publicznych pokazów zbierając doskonałe recenzje widzów i krytyków, z miejsca podbił serca widowni kinowej. W premierowy weekend (8-10 stycznia br.) obejrzało go więcej widzów niż nowe „Gwiezdne Wojny” - łącznie 112 000 (licząc z przedpremierami - 132 000).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Równocześnie „Moje córki krowy”, wyróżnione w ramach 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni: nagrodą dziennikarzy, nagrodą sieci kin studyjnych i lokalnych oraz nagrodą publiczności - przebiły wynik komedii „Słaba płeć?”, animowanych „Fistaszków” oraz hollywoodzkiej produkcji „Creed. Narodziny legendy”, notując najlepsze otwarcie filmu kinowego w 2016 roku.

Maria Dębska, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Agata Kulesza w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Maria Dębska, Gabriela Muskała, Jeremi Protas i Marian Dziędziel w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Gabriela Muskała i Agata Kulesza w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Agata Kulesza i Wojciech Kalarus w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka


Jak czytamy w komunikacie, „Moje córki krowy” to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych, w której popis aktorstwa dają m.in. Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński. - Wielkie kino to mało powiedziane - pisał o produkcji Onet.

Debiutując z łączną frekwencją 132 000 widzów „Moje córki krowy” nie tylko zanotowały najlepsze kinowe otwarcie 2016 roku w Polsce, ale też były pierwszym filmem, który zdołał w weekend uzyskać większą oglądalność, niż królujące dotychczas w kinach „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”. Co więcej, doskonale zaprezentowały się na tle innych zeszłorocznych hitów srebrnego ekranu. Ich wynik - po trzech dniach od premiery - jest wyższy m.in. od analogicznej frekwencji takich przebojów, jak: „Marsjanin”, „Everest”, „Dobry dinozaur” i „Paddington” z 2015 roku. A przypomnijmy, że każdy z tych hitów finalnie zakwalifikował się do top 20 zeszłorocznego box office. Ponadto miarą sukcesu „Krów” jest fakt, że w poprzednim roku tylko trzy polskie produkcje zanotowały na starcie frekwencję powyżej 100 000 widzów: „Listy do M. 2” (więcej tutaj), „Disco polo” (więcej tutaj) oraz „Wkręceni” (więcej tutaj). Każdy z tych tytułów przekroczył w kinach wynik 700 000 widzów (dane za firmą Kino Świat).

- Moim marzeniem było takie skonstruowanie filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany

- mówiła przed premierą Kinga Dębska, reżyser.


Znakomita frekwencja na starcie filmu „Moje córki krowy" pokazuje, że marzenia czasem się spełniają.

Gabriela Muskała i Agata Kulesza w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Gabriela Muskała i Agata Kulesza w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Gabriela Muskała, Łukasz Simlat i Agata Kulesza w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka


Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Marian Dziędziel, Gabriela Muskała i Agata Kulesza na plakacie promującym emisję filmu „Moje córki krowy” w kinach, foto: Kino Świat

Gabriela Muskała i Marcin Dorociński w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka


Autorem zdjęć do filmu jest Andrzej Wojciechowski („Hanoi-Warszawa”, „Zaślepiona”), za scenografię odpowiada Ewa Skoczkowska („Ki”, „Kamienie na szaniec”). Charakteryzacja to dzieło Ewy Kowalewskiej („Baby blues”, „Płynące wieżowce”), zaś kostiumy - Agaty Culak („Jesteś Bogiem”, „Anna German”). Producentem filmu jest Zbigniew Domagalski (Studio Filmowe Kalejdoskop), a dystrybutorem - Kino Świat.

Agata Kulesza w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Agata Kulesza, Marcin Dorociński i Gabriela Muskała w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka

Agata Kulesza i Marcin Dorociński w filmie „Moje córki krowy”, foto: Robert Pałka


W obsadzie komediodramatu znaleźli się m.in.: Agata Kulesza („Ida”, „Róża”, „Sala samobójców”), Gabriela Muskała („Chce się żyć”, „Wymyk”), Marian Dziędziel („Pod Mocnym Aniołem”, „Pani z przedszkola”, „Wymyk”), Marcin Dorociński („Pod Mocnym Aniołem”, „Jack Strong”, „Obława”), Łukasz Simlat („Wymyk”, „Pani z przedszkola”), Małgorzata Niemirska („Zbliżenia”, „Czterej pancerni i pies”, „Samo życie”), Maria Dębska („Demon”, „Barwy szczęścia”, „M jak miłość”, „Komisarz Alex”, „Ojciec Mateusz”), Barbara Kurzaj („Czerwony pająk, „Kebab i horoskop”) i Jeremi Protas.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...