reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa ZPR Media z własną agencją telewizyjną

dodano: 2016-01-15 12:09 | aktualizacja: 2016-01-15 12:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa ZPR Media

Grupa ZPR Media Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe Grupa ZPR Media rozpoczęła produkcję lokalnych serwisów informacyjnych opartych na materiałach wideo. Obejrzeć je można na stronie eskaINFO.pl. Projekt testowany jest od początku listopada 2015 roku z zespołem 40 dziennikarzy w ośmiu największych redakcjach lokalnych Radia ESKA. Docelowo ma obejmować całą Polskę i stanowić podwaliny telewizyjnej agencji informacyjnej, która będzie produkować serwisy na potrzeby kanałów telewizyjnych Grupy ZPR Media. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od początku listopada 2015 roku Grupa ZPR Media rozpoczęła testową produkcję telewizyjnych materiałów informacyjnych. Testy są prowadzone dwutorowo: w zakresie realizacji relacji reporterskich na żywo oraz materiałów filmowych z terenu. Testowany jest sprzęt, technologia oraz organizacja pracy newsroomu.

Zakupiono kilkanaście profesjonalnych zestawów do produkcji materiałów wideo oraz do obróbki i montażu, które trafiły do redakcji w największych miastach w Polsce. Rozpoczęto cykl szkoleń dla dziennikarzy. Biorą w nich udział reporterzy m.in. z Warszawy, Poznania, Łodzi, Trójmiasta, Lublina, Krakowa, Wrocławia, Aglomeracji Śląskiej.

Organizowana telewizyjna agencja informacyjna jest naturalną konsekwencją rozwoju naszej Grupy, zatrudniającej ponad 150 dziennikarzy i reporterów w kilkudziesięciu miastach w Polsce, gdzie mamy stacje radiowe i serwisy internetowe. Rozpoczęcie stałej produkcji materiałów newsowych z Polski związane jest również z uzyskaną koncesją telewizyjną na MUX 8, w której bardzo mocno chcemy postawić na informację i publicystykę

– mówi Leszek Kozioł, wiceprezes Grupy ZPR Media.


Informacje skupiają się na najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach lokalnych. Materiały wideo można oglądać na stronie eskaINFO.pl. Pierwszy cotygodniowy serwis lokalny trafił na stronę eskaINFO.pl 9 stycznia 2016 roku. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...
reklama