reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam z kolejnym badaniem oglądalności

dodano: 2016-01-16 07:50 | aktualizacja: 2016-01-17 18:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/Warszawska Prowincja Redemptorystów/satkurier.pl

TV Trwam Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, poinformowała, iż Europejski Instytut Studiów i Analiz przeprowadził kolejne badanie oglądalności tej katolickiej telewizji. Badanie zostało wykonane w listopadzie 2015 roku i - jak informuje nadawca - przeprowadzono je na reprezentatywnie dobranej próbie mieszkańców Polski - 1265 osób. Z badań wynika, że co trzeci Polak ogląda TV Trwam - odsetek badanych, którzy oglądają TV Trwam wyniósł, według tego badania, 30 proc. Na tej podstawie, liczbę widzów TV Trwam oszacowano na ponad 9,5 mln osób.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opierając się na wynikach badania, wśród widzów kanału dominują osoby, które oglądają tę stację codziennie lub prawie codziennie oraz kilka razy w tygodniu - łącznie 67,2 proc. Europejski Instytut Studiów i Analiz szacuje, że jest ich prawie 6,4 mln osób, a codziennie lub prawie codziennie TV Trwam ogląda ponad 3,4 mln osób. Stacja jest najchętniej oglądana porą wieczorową od godziny 20:00 do 0:00. Taką deklarację złożyło 63,5 proc. badanych. Połowa respondentów oglądała TV Trwam w godzinach 16:00-18:00. Stacja jest także chętnie oglądania w godzinach 8:00-12:00.

Europejski Instytut Studiów i Analiz z kolejnym, sondażowym badaniem oglądalności TV Trwam. Na zdjęciu Agnieszka Kiedrowska w programie TV Trwam „Informacje dnia”, foto: Fundacja Lux Veritatis


Jak informuje Europejski Instytut Studiów i Analiz, zastosowano metodę wywiadów bezpośrednich ankietera z respondentem w oparciu o standaryzowany kwestionariusz papierowy (metoda PAPI). Badanie przeprowadzono w dniach 19-23 listopada 2015 roku na, jak czytamy w komunikacie, reprezentatywnie dobranej próbie mieszkańców Polski w wieku od 4 lat. Zastosowano losowo-warstwowy dobór próby. Ankieterzy przemieszczali się zgodnie z tak zwaną metodą ustalonej ścieżki (ang. random route). - Podejście to gwarantuje niezależność doboru respondenta od wpływu ankietera - a tym samym obiektywność procesu, przekładającą się na rzeczywistą losowość próby - informuje Radio Maryja (dane za Fundacją Lux Veritatis i Warszawską Prowincją Redemptorystów).

Poprzednie badanie Europejskiego Instytutu Studiów i Analiz przeprowadzono w listopadzie 2014 roku (więcej tutaj). Jak czytamy w raporcie, oba badania potwierdzają, że oglądalność TV Trwam utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie.

Skrócony raport z badania oglądalności TV Trwam z listopada ubiegłego roku dostępny jest na stronie internetowej Radia Maryja (zobacz dokument).

Przypomnijmy, iż istniejąca od 2003 roku TV Trwam nie znajduje się w panelu Nielsen Audience Measurement (NAM), firmy zajmującej się badaniami telemetrycznymi polskiego rynku, stąd nie są znane wyniki oglądalności tego kanału. Fundacja Lux Veritatis nie jest zainteresowana podpisaniem umowy z NAM (więcej tutaj). Dodajmy, iż cząstkowe badanie TV Trwam zleciła jednak Nielsenowi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) - objęły one dwa ostatnie miesiące 2014 roku (więcej tutaj).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Wzmacniacz Televes MiniKom 3WE/1WY FM/V/U 562501

Wzmacniacz sygnału TV naziemnej marki Televes.

235 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Mini PC Xiaomi Mi BOX S 4K

Xiaomi Mi Box S to odtwarzacz multimedialny 4K Ultra HD...

299 zł Więcej...
reklama