reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wirtualna Polska Holding z koncesją dla WP1

dodano: 2016-01-18 10:20 | aktualizacja: 2016-01-18 17:32
autor: Anita Kaźmierska/Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/press.pl/satkurier.pl

Wirtualna Polska Holding Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), koncesję na nadawanie w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) kanału WP1 (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo, w pakietach których operatorów kablowych i IPTV stacja będzie dostępna. Nie są znane też szczegóły odnośnie ewentualnej obecności kanału w przekazie satelitarnym, w ofertach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informował wcześniej nadawca, uniwersum programowe kanału WP1 obejmować ma różnorodne gatunki i formy telewizyjne: od rozrywki, przez filmy fabularne, dokumenty, programy publicystyczne, po sport i formaty reality tv. WP1 chce zaproponować widzom m.in. emitowany na żywo ze studia telewizyjnego Grupy Wirtualna Polska codzienny magazyn publicystyczny „Dzieje się w Polsce”, codzienny magazyn reportażowo-interwencyjny „Interakcja”, pasma dokumentalno-lifestalowe oraz filmowo-serialowe. Oferta programowa WP1 ma być skierowana do możliwie szerokiego spektrum widowni telewizyjnej, a także, w myśl przyjętej przez WP1 koncepcji „Program 360°”, do użytkowników Internetu, którzy znajdą się w sferze oddziaływania programu WP1 przez ścisłą współpracę kanału TV z Grupą Wirtualna Polska.

Grupa Wirtualna Polska Holding oferuje już internetowe kanały telewizyjne. Na zdjęciu aktorka Katarzyna Cichopek w wywiadzie dla wp.tv, foto: Wirtualna Polska Holding


Grupa jest właścicielem jednego z najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - money.pl oraz biztok.pl, portale dotyczące nowych technologii - np. dobreprogramy.pl, portale o tematyce sportowej - np. sportowefakty.pl, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. pudelek.pl.

W ramach tych serwisów Wirtualna Polska produkuje także materiały wideo, przeznaczone m.in. dla internetowych kanałów telewizyjnych (serwisów wideo), takich jak np. wp.tv (więcej tutaj) czy Pudelek.tv (więcej tutaj i tutaj). Programy przygotowane dla nich emitowały także tradycyjne stacje telewizyjne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama