reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wirtualna Polska Holding z koncesją dla WP1

dodano: 2016-01-18 10:20 | aktualizacja: 2016-01-18 17:32
autor: Anita Kaźmierska/Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/press.pl/satkurier.pl

Wirtualna Polska Holding Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), koncesję na nadawanie w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) kanału WP1 (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo, w pakietach których operatorów kablowych i IPTV stacja będzie dostępna. Nie są znane też szczegóły odnośnie ewentualnej obecności kanału w przekazie satelitarnym, w ofertach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informował wcześniej nadawca, uniwersum programowe kanału WP1 obejmować ma różnorodne gatunki i formy telewizyjne: od rozrywki, przez filmy fabularne, dokumenty, programy publicystyczne, po sport i formaty reality tv. WP1 chce zaproponować widzom m.in. emitowany na żywo ze studia telewizyjnego Grupy Wirtualna Polska codzienny magazyn publicystyczny „Dzieje się w Polsce”, codzienny magazyn reportażowo-interwencyjny „Interakcja”, pasma dokumentalno-lifestalowe oraz filmowo-serialowe. Oferta programowa WP1 ma być skierowana do możliwie szerokiego spektrum widowni telewizyjnej, a także, w myśl przyjętej przez WP1 koncepcji „Program 360°”, do użytkowników Internetu, którzy znajdą się w sferze oddziaływania programu WP1 przez ścisłą współpracę kanału TV z Grupą Wirtualna Polska.

Grupa Wirtualna Polska Holding oferuje już internetowe kanały telewizyjne. Na zdjęciu aktorka Katarzyna Cichopek w wywiadzie dla wp.tv, foto: Wirtualna Polska Holding


Grupa jest właścicielem jednego z najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - money.pl oraz biztok.pl, portale dotyczące nowych technologii - np. dobreprogramy.pl, portale o tematyce sportowej - np. sportowefakty.pl, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. pudelek.pl.

W ramach tych serwisów Wirtualna Polska produkuje także materiały wideo, przeznaczone m.in. dla internetowych kanałów telewizyjnych (serwisów wideo), takich jak np. wp.tv (więcej tutaj) czy Pudelek.tv (więcej tutaj i tutaj). Programy przygotowane dla nich emitowały także tradycyjne stacje telewizyjne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...