reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Program „Sonda” wraca do TVP

dodano: 2016-01-28 14:56 | aktualizacja: 2016-02-17 12:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl

Sonda Jedną z nowości w wiosennej ramówce TVP2 ma być „Sonda 2”, nawiązująca do kultowego programu popularnonaukowego nadawanego w latach 1977-1989, prowadzonego przez Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka. Emisja będzie prowadzona w czwartki o godz. 20:40, czyli w tak zwanym prime time.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W każdym odcinku nowego programu pokażemy fragment „Sondy” sprzed lat prezentujący przewidywania autorów programu - powiedział Maciej Chmiel, dyrektor TVP2 (za press.pl). Te przewidywania zostaną porównane ze stanem współczesnej nauki. Prowadzący „Sondy 2” również odpowiedzą pod koniec każdego odcinka na pytanie, jak wyobrażają sobie świat za kilkadziesiąt lat.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się emisja nowego programu, ani kto go poprowadzi. Nad projektem czuwa specjalnie powołana redakcja naukowa TVP2.

Przypomnijmy, że realizacja programu „Sonda” została przerwana z powodu tragicznej śmierci obu prowadzących, którzy zginęli w wypadku samochodowym pod Raciborzem. Na antenie ukazało się prawie 500 programów premierowych. Niestety brak taśmy w ówczesnej telewizji spowodował nadpisanie wielu odcinków programu, szczególnie tych najstarszych, przez co zostały one utracone bezpowrotnie.Zobacz szczegółowy spis odcinków „Sondy”

Aktualizacja:

Ostatecznie zdecydowano, że „Sonda 2” będzie emitowana w poniedziałki a nie czwartki. Premiera programu odbędzie się 14 marca br. o godz. 21.50.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...
reklama