reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ETV zastępuje u operatorów kanał Edusat

dodano: 2016-02-07 19:58 | aktualizacja: 2016-02-07 21:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (ExtraTVFan)/satkurier.pl

E TV ETV (Edusat) 7 lutego br., dosyć niespodziewanie, obecny w wybranych sieciach kablowych i IPTV kanał Edusat zmienił się w ETV. Przypomnijmy, iż 3 listopada 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Edusat Chanel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą ETV (więcej tutaj). Stacja pod nazwą Edusat ma jednak osobną koncesję, satelitarną (ważną również w kablówkach), wciąż obowiązującą, która została w 2012 roku przedłużona Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej przez KRRiT do 2022 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Edusat rozpoczął nadawanie w 2002 roku. W 2012 roku uruchomiono jego wersję w wysokiej rozdzielczości - Edusat HD (więcej tutaj i tutaj). Wersje SD i HD stacji miały identyczne ramówki (więcej tutaj). W ofercie kanału początkowo mogliśmy znaleźć wykłady i programy edukacyjne, zastąpione później przez klasyczne filmy fabularne, magazyny muzyczne, programy rozrywkowe o modzie, urodzie, podróżach, motoryzacji i gwiazdach show-biznesu, magazyny popularnonaukowe, ciekawe reportaże i polskie filmy dokumentalne, a także relacje sportowe. W 2012 roku zakończono satelitarny przekaz kanału Edusat (więcej tutaj). Stacja dostępna była jednak wciąż w sieciach kablowych i w Internecie. Nadawca chciał umieścić swój kanał w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj), ale ostatecznie naziemnej koncesji nie uzyskał (więcej tutaj).

Przekaz kanału ETV. Na zdjęciu fragment filmu „Obywatel John Doe” w cyklu „Filmy z klasą”, foto: Edusat Chanel

Na stronie internetowej kanału Edusat dokonano kosmetycznych zmian, m.in. zastępując dotychczasowe logo stacji Edusat logotypem ETV, foto: Edusat Chanel


W 2013 roku firma Edusat Sp. z o.o. rozpoczęła wydawanie „Dziennika Trybuny” (więcej tutaj). Obecnie za gazetę odpowiada Polish Media Group Sp. z o.o., której prezesem zarządu jest Piotr Kusznieruk. Za internetowy serwis trybuna.eu odpowiada natomiast Trybuna Online sp. z o.o. Wszystkie wymienione spółki - Edusat Chanel Sp. z o.o., Edusat Sp. z o.o., Polish Media Group Sp. z o.o. i Trybuna Online sp. z o.o., mieszczą się pod tym samym adresem, przy ulicy Ludwika Rydygiera 8 w Warszawie.

Kanał ETV (ETV HD) jest dostępny u tych samych operatorów co Edusat (Edusat HD), na takich samych pozycjach. Zmiany dokonano również na stronie internetowej kanału Edusat, wprowadzając logo nowej stacji, chociaż adres witryny pozostał bez zmian (przejdź na stronę).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...