reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Wkrótce nowy kanał za Orange Sport w Polsce?

dodano: 2016-02-15 12:49 | aktualizacja: 2016-02-15 15:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agencja Pressing/twitter.com (@AgencjaPressing)/forum.satkurier.pl (kunkore)/satkurier.pl/informacje

Orange sport - Do pytających o to, co będzie dalej z Orange Sport: przyszłość wydaje się być kolorowa, ale już raczej nie pomarańczowa (uśmiech) - napisał na swoim profilu na portalu Twitter Jacek Adamczyk z Agencji Pressing, współpracującej z Orange Sport. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące ewentualnych zmian w tym kanale sportowym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Agencja Pressing ściśle współdziała z telewizją Orange Sport. Jesteśmy w ramach tej kooperacji firmą podwykonawczą i producencką, która dostarcza na antenę interesujące relacje, retransmisje i transmisje z różnorakich wydarzeń, przede wszystkim jednak ze świata sportów walki. Zainteresowanych zaprezentowaniem swoich meczów, gal czy konferencji lub innego rodzaju imprez w Orange Sport zapraszamy do współpracy! - możemy przeczytać na stronie Agencji Pressing.

Kanał Orange Sport jest dostępny w pakietach platform satelitarnych Orange TV, Cyfrowy Polsat i nc+, wybranych sieci kablowych i IPTV. Stacja nadaje od 2008 roku. W przeszłości nadawca, Orange Polska, miał w swoim portfolio również kanał Orange Sport Info, ale w wyniku jego decyzji dwie stacje zostały połączone w jedną - Orange Sport (więcej tutaj).

We wrześniu 2015 roku warunkową umowę kupna Orange Sport podpisała firma RMVC należąca do Romana Młodkowskiego, byłego szefa kanału TVN CNBC (Grupa TVN). Warunków w niej zawartych nie ujawniono, a po kilku miesiącach ją rozwiązano, bo nie zostały one spełnione (więcej tutaj). Stacja pozostała więc dalej w strukturach Orange Polska i wciąż nadaje, jednak nadawca zwolnił większość jej pracowników i zredukował liczbę programów premierowych (więcej tutaj).

Orange Sport wciąż emituje premierowe audycje. Na zdjęciu Joanna Jędrzejczyk, zawodniczka MMA, w programie „Fight raport”, foto: Orange Polska


Obok RMVC chętna na przejęcie Orange Sport była także firma Michał Winnicki Entertainment, która w swoim portfolio ma takie stacje jak Power TV, Nuta.tv, Adventure i Top Kids. Dlaczego tu się nie udało? Michał Winnicki, w październiku ubiegłego roku, w wywiadzie dla magazynu „TV Lider” powiedział, iż „Orange wybrał inną drogę dla kanału Orange Sport” (więcej tutaj).

Dodajmy, iż wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia Orange Sport rynek wymieniał także m.in. STS Zakłady Bukmacherskie (więcej tutaj), Grupę TVN (obecnie część Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj) i nadawców kanałów Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera) (więcej tutaj). Spekulowano także o możliwości przejęcia Orange Sport przez Eleven Sports Network (część The Channels Co., Ltd), nadawcę kanałów Eleven i Eleven Sports, ale te doniesienia nie potwierdziły się (więcej tutaj).

Czy wkrótce możemy spodziewać się zmian w Orange Sport? Wydaje się, że jest to tylko kwestią czasu. Stacja ma bowiem bardzo silny atut - zasięg. Obecność na listach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz większości sieci kablowych i IPTV daje podstawy do budowy kanału o silnej pozycji rynkowej. Plusem są także pozytywne skojarzenia z tą stacją - zarówno wśród widzów, którzy m.in. do dziś czekają na powrót codziennych programów informacyjnych, jak i środowiska sportowego, bowiem nadawca ma zasługi w promocji krajowych rozgrywek ligowych, takich jak choćby 1. liga piłkarzy (więcej tutaj), Futsal Ekstraklasa (więcej tutaj), MMA (więcej tutaj), 1. liga koszykarzy (więcej tutaj) czy 1. ligi siatkówki kobiet i mężczyzn (więcej tutaj).

Dodajmy, iż doniesienia o możliwych zmianach w Orange Sport pojawiają się systematycznie od kilku miesięcy, trzeba więc do nich podchodzić z dystansem. Jednak skoro się pojawiają, to znaczy, że jakieś działania są podejmowane, ale wymagają one czasu. Pozostaje nam więc czekać na ich rezultat. Ewentualny nowy właściciel Orange Sport może sporo namieszać na rynku kanałów sportowych. Czy będzie to któryś z podmiotów wymienianych przez rynek? A może zupełnie inny gracz, który na razie pozostaje w cieniu? Wkrótce się o tym przekonamy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...