reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: odwołania od decyzji KRRiT ws. kanałów

dodano: 2016-02-19 21:36 | aktualizacja: 2016-02-22 12:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/Rzeczpospolita/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała, iż część nadawców startujących w konkursie na zagospodarowanie tworzonego ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) złożyła odwołania od decyzji regulatora rynku o przyznaniu koncesji kanałom Kiwi TV, Zoom TV i Nowa TV (TV#) (więcej tutaj). Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy złożyły spółki: Radio Eska (z Grupy ZPR Media), Telewizja Puls, Scripps Networks Polska oraz należące do Zygmunta Solorza-Żaka Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) i Superstacja. Na razie nie wiadomo, czy złożono odwołania od decyzji w sprawie koncesji dla stacji WP1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej wydaniem decyzji z dnia 29 grudnia 2015 roku o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj) złożyły: w dniu 13 stycznia 2016 roku spółka Superstacja Sp. z o.o. oraz w dniu 15 stycznia 2016 roku spółka Radio Eska S.A.

Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej wydaniem decyzji z dnia 7 stycznia 2016 roku o udzieleniu koncesji spółce TV Spektrum Sp. z o.o. (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą TV# (planowana zmiana na Nowa TV - więcej tutaj) złożyły: w dniu 21 stycznia 2016 roku spółka Telewizja Polsat Sp. z o.o. oraz w dniu 25 stycznia 2016 roku spółka Telewizja Puls Sp. z o.o.

- Pomimo podjętych dotychczas czynności nie zostały wyjaśnione wszystkie aspekty spraw. Sprawy z uwagi na ich zawiły charakter wymagają ponownego zbadania przesłanek udzielenia koncesji oraz analizy złożonych wniosków. W związku z powyższym należało wyznaczyć odpowiednie terminy w celu zakończenia postępowań administracyjnych - poinformowała KRRiT w uzasadnieniach decyzji. W związku z powyższym regulator rynku wyznaczył dodatkowe terminy na załatwienie tych spraw na odpowiednio 7 marca br. (w sprawie Zoom TV) i 10 marca br. (Nowa TV).

Dodajmy, iż wcześniej Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT, poinformowała dziennik „Rzeczpospolita”, iż spółki Telewizja Puls i Scripps Networks Polska (Scripps Networks Interactive) złożyły odwołania od decyzji o przyznaniu spółce Green Content (Agora) koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Kiwi TV (więcej tutaj i tutaj). Na razie nie wiadomo, czy złożono odwołania od decyzji w sprawie koncesji dla stacji WP1 spółki WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding) (więcej tutaj).

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska. Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Moduł DeltaCAM Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama