reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: odwołania od decyzji KRRiT ws. kanałów

dodano: 2016-02-19 21:36 | aktualizacja: 2016-02-22 12:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/Rzeczpospolita/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała, iż część nadawców startujących w konkursie na zagospodarowanie tworzonego ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) złożyła odwołania od decyzji regulatora rynku o przyznaniu koncesji kanałom Kiwi TV, Zoom TV i Nowa TV (TV#) (więcej tutaj). Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy złożyły spółki: Radio Eska (z Grupy ZPR Media), Telewizja Puls, Scripps Networks Polska oraz należące do Zygmunta Solorza-Żaka Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) i Superstacja. Na razie nie wiadomo, czy złożono odwołania od decyzji w sprawie koncesji dla stacji WP1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej wydaniem decyzji z dnia 29 grudnia 2015 roku o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj) złożyły: w dniu 13 stycznia 2016 roku spółka Superstacja Sp. z o.o. oraz w dniu 15 stycznia 2016 roku spółka Radio Eska S.A.

Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej wydaniem decyzji z dnia 7 stycznia 2016 roku o udzieleniu koncesji spółce TV Spektrum Sp. z o.o. (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą TV# (planowana zmiana na Nowa TV - więcej tutaj) złożyły: w dniu 21 stycznia 2016 roku spółka Telewizja Polsat Sp. z o.o. oraz w dniu 25 stycznia 2016 roku spółka Telewizja Puls Sp. z o.o.

- Pomimo podjętych dotychczas czynności nie zostały wyjaśnione wszystkie aspekty spraw. Sprawy z uwagi na ich zawiły charakter wymagają ponownego zbadania przesłanek udzielenia koncesji oraz analizy złożonych wniosków. W związku z powyższym należało wyznaczyć odpowiednie terminy w celu zakończenia postępowań administracyjnych - poinformowała KRRiT w uzasadnieniach decyzji. W związku z powyższym regulator rynku wyznaczył dodatkowe terminy na załatwienie tych spraw na odpowiednio 7 marca br. (w sprawie Zoom TV) i 10 marca br. (Nowa TV).

Dodajmy, iż wcześniej Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT, poinformowała dziennik „Rzeczpospolita”, iż spółki Telewizja Puls i Scripps Networks Polska (Scripps Networks Interactive) złożyły odwołania od decyzji o przyznaniu spółce Green Content (Agora) koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Kiwi TV (więcej tutaj i tutaj). Na razie nie wiadomo, czy złożono odwołania od decyzji w sprawie koncesji dla stacji WP1 spółki WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding) (więcej tutaj).

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska. Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...