reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zeonbud może mieć konkurencję w ukraińskiej NTC

dodano: 2016-02-22 18:27 | aktualizacja: 2016-02-22 18:44
autor: RO | źródło: mediasat.info

Ukraina Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia na posiedzeniu dnia 11 lutego br. rozpatrywała wniosek o wydanie licencji na realizowanie usług naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2. O licencję starało się państwowe przedsiębiorstwo radiowo-telewizyjne z Odessy. Ukraiński regulator drugi raz odmówił firmie pozwolenia na świadczenie tych usług, ale sytuacja ta pokazuje, że Zeonbud może doczekać się w końcu jakiejś konkurencji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zeonbud jest jedynym operatorem dla NTC w standardzie DVB-T2. Jest to prywatna firma, a w jej rękach znajdują się cztery ogólnokrajowe multipleksy MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5. Każdy multipleks mieści 8 kanałów telewizyjnych w kompresji MPEG-4 i jakości obrazu SD. Zeonbud posiada monopol na NTC w kraju.

Walerij Wołkow, dyrektor generalny państwowego centrum nadawczego w Odessie, pierwszy raz ubiegał się o pozwolenie na otrzymanie licencji w obwodzie odeskim latem ubiegłego roku. Wówczas regulator odmówił firmie wydania pozwolenia, która już zapewniała transmisję analogową stacji telewizyjnych i radiowych w regionie. Regulator tłumaczył decyzję niewystarczającymi środkami na ten cel w swoim budżecie.

Dyrektor odeskiego centrum zaznaczył, że lokalne stacje telewizyjne, które z jakichś powodów nie weszły do sieci Zeonbud, skłonne są płacić alternatywnej firmie na świadczenie takich usług.

Członkowie Narodowej Rady zauważyli także, że wydanie licencji odeskiej firmie bez przetargu byłoby nieprawidłowe, dopóki nie rozwiąże się sytuacja z firmą Zeonbud i przeniesieniem częstotliwości. A kanały, którzy zechcą znaleźć się w sieci innego operatora, będą zobowiązane do ubiegania się o nowe licencje.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP biała

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z mocnego...

79 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 3.0m (HDMI v.1.4) - działa...

249 zł Więcej...
reklama