reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Nowa stacja od CANAL+ i nc+ bez anteny satelitarnej?

dodano: 2016-02-22 23:51 | aktualizacja: 2016-02-23 08:50
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

nc+ Wygląda na to, że platforma nc+ wystraszyła się spadającej liczby abonentów i spadających przychodów. Świadczą o tym wypowiedzi prezesa operatora dla związanego z „Rzeczpospolitą” portalu. W grę wchodzi uruchomienie dodatkowego kanału z rodziny CANAL+ i uwolnienie oferty nc+ GO. Już niebawem mogłyby z niej korzystać osoby, które nie posiadają anteny satelitarnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
– Myślimy o nowym kanale, jeśli coś w tym obszarze ogłosimy, to w tym roku. Myślimy o krótkich formatach, które ożywiłyby naszą ofertę – powiedział serwisowi rpkom.pl Manuel Rougeron, prezes nc+. W grę wchodzi zarówno kanał stworzony samodzielnie przez CANAL+, jak i we współpracy z partnerem zewnętrznym, czyli zbliżony do CANAL+ Discovery. Niewykluczone, że nc+ pójdzie w ślady francuskiej platformy CanalSat i rozszerzy ofertę Ale Kino! Nad Loarą odpowiednikiem tego kanału jest paczka Cine+, a w niej stacje Cine+ Premier, Cine+ Classic, Cine+ Emotion, Cine+ Frisson, Cine+ Famiz. Już dawno sugerowałem, że możliwe są Ale Kino! Komedia albo Ale Komedia!, Ale Horror!,  Ale Thriller!, Ale Romans!, etc.

Na tym jednak nie koniec zmian. Wiele na to wskazuje, że już niebawem będzie można korzystać z oferty nc+ bez anteny satelitarnej. – Pracujemy nad tym teraz. Wierzymy, że jest miejsce na taki projekt, ale najpierw chcemy mieć dekoder, który byłby dedykowany wyłącznie serwisowi OTT. Chcielibyśmy móc go uruchomić przed końcem troku, ale może być to także początek 2017 – powiedział rpkom.pl Rougeron. Do załatwiania pozostaje nie tylko kwestia dekodera. Także praw do nadawania w internecie niektórych kanałów telewizyjnych. W nc+ GO brakuje np. TVP1, TVP2 oraz stacji związanych z grupą Polsatu. Pytanie, czy będzie wola i możliwość prawna ze strony tych nadawców, żeby rozszerzyć współpracę. Co ciekawe z nc+ GO obecnie korzysta 140 tys. osób.

Miejmy nadzieję, że nc+ naprawdę zacznie zabiegać o abonentów i pójdzie na ustępstwa zbliżone do tych po niezbyt udanej fuzji CYFRY+ i n. Po ówczesnym kryzysie wizerunkowym okazało się, że można zaoferować więcej za niższą cenę. Platforma powinna wreszcie pomyśleć o poważnej zmianie listy programowej. Bałagan z miesiąca na miesiąc pogłębia się. Zupełnie nie rozumiem dlaczego CANAL+ Discovery znajduje się tak daleko od pozostałych kanałów dokumentalnych. Nie rozumiem też dlaczego Nat Geo People jest tak daleko od pozostałych kanałów National Geographic Channel. To na pewno pogarsza wyniki oglądalności tych stacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...