reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fox Sports może pojawić się w Polsce

dodano: 2016-02-24 14:07 | aktualizacja: 2016-02-24 15:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: sportowefakty.wp.pl/satkurier.pl

Orange sport Nie milkną spekulacje na temat spodziewanych przez rynek zmian w Orange Sport. Po ostatnich informacjach płynących od osób współpracujących z tą stacją, iż jej „przyszłość wydaje się być kolorowa, ale już raczej nie pomarańczowa” (więcej tutaj), a więc sugerujące, iż pozostanie ona na rynku, ale pod nową nazwą, rozgorzała dyskusja na ten temat. Według ostatnich doniesień, najbardziej prawdopodobne wydaje się, iż Orange Sport w Polsce zmieni się w Fox Sports. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się także Eleven Sports Network (część The Channels Co., Ltd), Discovery Communications czy Red Bull Media House GmbH.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według informacji serwisu sportowefakty.wp.pl, to właśnie marka Fox Sports zastąpi na naszym rynku Orange Sport. To już kolejna zapowiedź wprowadzenia tego kanału do Polski i po raz kolejny ma ona związek z Orange Sport (więcej tutaj). Wiadomo, iż od dłuższego czasu nadawca Fox Sports przymierzał się do debiutu tej stacji w naszym kraju, startując m.in. w przetargach na zakup praw telewizyjnych, choćby do polskiej piłkarskiej Ekstraklasy. Rywalizację przegrał jednak z innymi uczestnikami rynku.

Wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia Orange Sport w Polsce serwis sportowefakty.wp.pl wymienia także Red Bull Media House GmbH, Discovery Communications, czy wymieniany już przez rynek Eleven Sports Network (część The Channels Co., Ltd) (więcej tutaj). Dwaj ostatni nadawcy mają już w naszym kraju sportowe kanały (odpowiednio Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz Eleven i Eleven Sports), ale z uwagi na bogatą liczbę praw telewizyjnych, które mają w swoich ofertach, mogą być zainteresowani posiadaniem kolejnego. Od kilku miesięcy mówi się także o możliwości uruchomienia w Polsce przez Red Bull Media House GmbH sportowo-rozrywkowej stacji Red Bull TV (więcej tutaj). Sposobem na wprowadzenie tego kanału do naszego kraju może być przejęcie Orange Sport.

Kanał Fox Sports pojawi się w Polsce? Na zdjęciu Danielle Trotta z Fox Sports 1 z USA, foto: Fox International Channels

Wykaz kanałów na stronie internetowej Orange TV bez Orange Sport (stan na 24 lutego 2016 roku), foto: satkurier.pl


Dodajmy, iż doniesienia o możliwych zmianach w Orange Sport uwiarygadniają ponadto działania Orange Polska, czyli nadawcy kanału. Firma ta jest też operatorem usługi Orange TV. Wraz z ogłoszeniem informacji o nowej (obowiązującej od 22 lutego br.) ofercie telewizyjnej dla klientów IPTV, z wykazu ze strony internetowej stacji dostępnych w ofercie znów usunięto Orange Sport (więcej tutaj). Znów, bo podobna sytuacja miała miejsce w marcu 2015 roku, ale po pewnym czasie kanał powrócił do wykazu (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż oficjalnie zakupem Orange Sport zainteresowane były firmy: RMVC należąca do Romana Młodkowskiego, byłego szefa kanału TVN CNBC (Grupa TVN) (więcej tutaj) i Michał Winnicki Entertainment, która w swoim portfolio ma takie stacje jak Power TV, Nuta.tv, Adventure i Top Kids (więcej tutaj). Ostatecznie żadna z nich nie przejęła od Orange Polska sportowego kanału.

Dodajmy, iż wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia Orange Sport rynek wymieniał także m.in. STS Zakłady Bukmacherskie (więcej tutaj), Grupę TVN (obecnie część Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj) i nadawcę nieobecnego w Polsce kanału beIN Sports (Al Jazeera) (więcej tutaj).

Kanał Orange Sport jest dostępny w pakietach platform satelitarnych Orange TV, Cyfrowy Polsat i nc+, wybranych sieci kablowych i IPTV. Stacja nadaje od 2008 roku. W przeszłości nadawca, Orange Polska, miał w swoim portfolio również kanał Orange Sport Info, ale w wyniku jego decyzji dwie stacje zostały połączone w jedną - Orange Sport (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...