reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały Klasyka, Bajka i 13 z koncesjami KRRiT

dodano: 2016-02-28 19:00 | aktualizacja: 2016-02-28 21:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Astro Wraz z początkiem bieżącego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zgodziła się na wnioski spółki Astro na zmiany nazw kanałów - w tym jednego, który nigdy nie rozpoczął nadawania. Regulator rynku zezwolił na zmianę Next TV w stację pod marką 13 (dotąd znaną też jako 13.tv), Next Young w kanał pod nazwą Bajka i Next Sacrum HD w telewizję Klasyka. We wszystkich przypadkach są to koncesje satelitarne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W uzasadnieniu wniosku wskazano, że zmiana nazwy programu podyktowana jest rozpoczętym procesem zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki. Wnioskodawca deklaruje, że po zmianie nazwy pozostałe zapisy koncesji nie ulegną zmianie - możemy przeczytać w uzasadnieniu każdej z trzech decyzji KRRiT o zgodzie na zmianę nazwy.

Przypomnijmy, iż firma Astro miała w swojej ofercie kanały telewizyjne z rodziny Next TV, które 31 stycznia 2015 roku - decyzją nadawcy - zakończyły nadawanie (więcej tutaj). W skład pakietu wchodziły takie stacje jak: Next TV HD, Next TV 3D, Next Music, Next Music +HD, Next Man HD, Next Man 3D, Next Lejdis HD, Next Lejdis 3D, Next Young HD i Next Young 3D. Obok wymienionych stacji, nadawca posiada także koncesje na kolejne: Next Sacrum HD, Next 24/7 HD, Next Sport 3D, Next Dokument HD i Next Sklep HD, ale żadna z nich nie została uruchomiona.

Aktorzy Tatiana Sosna-Sarno i Piotr Zelt w programie „Lejdis & gentlemen” z oferty kanału 13, foto: Astro


W maju 2015 roku pojawiły się doniesienia o starcie kanału 13.tv (więcej tutaj). Stacja już nadaje (w HD i 3D) i dostępna jest m.in. w pakietach sieci Derkom (więcej tutaj) i Jambox (więcej tutaj). Jest to telewizja o charakterze uniwersalnym. Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się natomiast informacje ze strony nadawcy o kolejnej stacji, tym razem pod nazwą Bajka (więcej tutaj). Dziś wiadomo, iż jest to reaktywowany kanał Next Young. Bajka, tak samo jak Next Young, to stacja wyspecjalizowana, adresowana do dzieci.

Stacja Next Sacrum HD - wyspecjalizowana, społeczno-religijna - nigdy nie rozpoczęła nadawania. Firma Astro startowała z kanałem Next TV w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale koncesji nie otrzymała (więcej tutaj). Nadawca zgłosił swój udział również w drugim konkursie. Wystartował wspólnie z firmą Media Works (należącą do Platformy Mediowej Point Group, obecnie pod nazwą PMPG Polskie Media) z dwoma stacjami - edukacyjno-poznawczą Wprost i społeczno-religijną, której nazwy nie ujawniono. Ten drugi kanał został wycofany z konkursu, a Wprost nie otrzymał naziemnej koncesji. Obie stacje nigdy nie zostały uruchomione (więcej tutaj i tutaj). Czy zgłoszony do konkursu kanał społeczno-religijny to mógł być projekt pod nazwą Next Sacrum (bez HD, bowiem w konkursie wybierano stacje SD), albo inny, ale oparty o pomysł na Next Sacrum HD? Tego nie wiadomo.

Dodajmy, iż Astro ma wciąż obowiązujące koncesje satelitarne dla wszystkich kanałów z rodziny Next TV, także dla tych, które nigdy nie rozpoczęły nadawania.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) to urządzenie wspierające...

299 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 52 DAB+ Antracyt

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik i budzik....

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama