reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Te stacje znowu zmienią nazwę. Czy to nie przesada?

dodano: 2016-03-03 23:41 | aktualizacja: 2019-02-25 12:50
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

TVN24BiS Gdyby kanały telewizyjne i rozgłośnie radiowe mogły trafiać do księgi rekordów Guinnessa za częste zmienianie nazw, to z pewnością trafiłby tam biznesowy kanał TVN-u i radiowa Czwórka. Obie zmieniały nazwy wielokrotnie. Stacja telewizyjna uczyniła to znów w ostatnich dniach, a radiowa uczyni to jesienią, kiedy zostanie przekształcona w rozgłośnię informacyjną.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Widzowie już wiedzą, jaki charakter ma kanał i postanowiliśmy zacząć korzystać ze skrótu, który jest wpisany do koncesji - zdradziła portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Górska, szefowa dział PR Grupy TVN. Dlatego od kilku dni wszystkie programy poświęconemu gospodarce i wydarzeniom na świecie są opatrzone logo TVN24 BiS. Taką nazwą posługują się też reporterzy na koniec swoich materiałów. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że udział stacji w rynku w styczniu br. wyniósł 0,28 proc. Dla porównania udział związanego z grupą Polsatu kanału Superstacja 0,24 proc.

Nadawca liczył chyba na lepsze rezultaty, bo od wielu miesięcy inwestuje w program TVN24 BiS. Sztandarowym magazynem informacyjnym kanału są „Fakty z zagranicy”, gdzie nadawane są materiały, które nie zmieściły się w głównym wydaniu „Faktów” TVN. Kiedyś TVN24 udało się przenieść w ten sposób na swoją antenę popularność „Faktów” dzięki „Faktom po Faktach” i „Faktom po południu”. Tym razem to najwyraźniej za mało, bo według Wirtualnych Mediów nadawca chce jeszcze zwiększyć liczbę programów o świecie kosztem biznesu.

A może winne są zbyt częste zmiany nazwy? Kanał rozpoczął nadawanie we wrześniu 2007 roku jako TVN CNBC Biznes (we współpracy z CNBC Europe). Trzy lata później zmienił nazwę na TVN CNBC, aby po kolejnych trzech latach przekształcić się w TVN24 Biznes i Świat z szerszą formułą. TVN24 BiS to zatem czwarta nazwa. Czy dobra? Mam wątpliwości, bo BiS może kojarzyć się z powtórkami. Biznes i Świat lepiej odzwierciedlała ofertę.

Równie często nazwy zmienia obecna radiowa Czwórka. Rozgłośnia zadebiutowała w 1976 roku jako Polskie Radio Program IV. W 1994 została przekształcona w Radio Bis. W 2008 roku zmieniła nazwę na Radio Euro, aby dwa lata później wrócić do nazwy Polskie Radio Program IV. Z informacji „Gazety Wyborczej” wynika jednak, że nie na długo. Prezes publicznego radia Barbara Stanisławczyk chce, żeby jesienią rozgłośnia przekształciła się w informacyjną konkurencję dla TOK FM. Nie chodzi jednak o przeniesienie Polskiego Radia 24 na fale obecnej Czwórki (choć parę miesięcy temu wydano duże pieniądze na kampanię reklamową Polskiego Radia 24, stacji dostępnej w cyfrowym radiu DAB oraz Internecie). Ma powstać całkiem nowa antena i zapewne nowa nazwa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...