reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Czas na niekodowaną emisję TVP Sport!

dodano: 2016-03-07 18:33 | aktualizacja: 2016-03-07 19:21
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

TVP Sport HD Niemcy mają dziecięcy Super RTL, a wiele na to wskazuje, że Polacy będą mieć uniwersalny Super Polsat. Tak stanie się, jeśli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przystanie na prośbę nadawcy, aby Polsat Sport News zastąpić właśnie kanałem Super Polsat. Jak przystało na naziemną telewizję cyfrową, emitującym prawdopodobnie powtórki. Filmy, seriale i sport z lektorem języka migowego oraz napisami, bo nowy kanał ma być adresowany do niepełnosprawnych. Cel szczytny, ale sportu żal. Na wysokości zadania powinna zatem stanąć telewizja publiczna i zaoferować całkowicie za darmo kanał TVP Sport.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kiedy Polsat Sport News ruszał, to przypuszczałem, że mamy do czynienia z anteną, której głównym celem będzie promowanie tego, co znajdziemy na kodowanym Polsacie Sport. Transmisje się tu zdarzały, ale wyniki oglądalności nie były najlepsze. Chociażby w sierpniu ub.r. (dane Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnych Mediów) wśród samych odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej stacja miała 0,76 proc. udziału w rynku telewizyjnym i zajmowała ostatnią lokatę w DVB-T. Dla porównania emitujący bardzo dużo powtórek ATM Rozrywka (m.in. "Świat według kiepskich", "Alf", "Daleko od noszy") miał w tym samym czasie 1,73 proc. udziału. Choć większość użytkowników tego serwisu narzeka na powtórki, to jednak te powtórki oglądają się lepiej niż sport w takim wydaniu. Z informacyjną formułą kanałów sportowych nie udało się w przypadku nSport, Orange Sport Info czy Eurosport News. Nic dziwnego, że Polsat Sport News nie poradził sobie lepiej.

Grupa Polsatu ma jednak charakter komercyjny. Jeśli lepiej będzie się opłacało puszczać na danym kanale powtórki lub dobrze znane seriale, to tak będzie postępować. To samo robiłby TVN czy inny nadawca. Możemy mieć inne oczekiwania wobec telewizji publicznej, bo to ona ma wypełniać misję. Nie byłoby lepszego wypełnienia tej misji od odkodowania sportu i zaoferowania go masowym odbiorcom naziemnej telewizji. Dlatego jestem zwolennikiem niekodowanej emisji TVP Sport przez DVB-T. Kanały sportowe oglądają się, jeśli mają licencje interesujące odbiorców. Wtedy też znacznie łatwiej sprzedać reklamy. TVP miałaby niebywałą okazję, aby ocieplić wizerunek po ostatnich zamieszaniach politycznych. Oczywiście platformy cyfrowe i sieci kablowe musiałyby płacić za wersję HD kanału TVP Sport, ale ta opłata mogłaby być mniejsza niż obecnie.

Telewizja Polska powinna pójść w kierunku BBC i po wprowadzaniu opłaty audiowizualnej zaoferować Polakom darmowy dostęp do wszystkich jej kanałów. Także TVP HD czy TVP Seriale. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie płacą za dostęp do kanałów tematycznych BBC. Płacimy za nie my w Polsce, bo na naszym i innych rynkach brytyjska telewizja publiczna „sobie dorabia”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 249 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama