reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Utrzymanie w mocy decyzji o koncesji Kiwi TV

dodano: 2016-03-09 14:19 | aktualizacja: 2016-03-09 15:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), po rozpatrzeniu wniosków spółek Telewizja Puls Sp. z o.o. i Scripps Networks Polska Sp. z o.o. (Scripps Networks Interactive), w których odwołały się one od decyzji regulatora rynku przyznającej spółce Green Content Sp. z o.o. (Agora) koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą Kiwi TV w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), postanowiła o utrzymaniu w mocy swojej decyzji o udzieleniu tej koncesji (więcej tutaj i tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodajmy, iż w konkursie KRRiT na zagospodarowanie tworzonego właśnie MUX 8 złożono odwołania odnośnie wszystkich przyznanych koncesji, a więc obok kanału Kiwi TV także dla stacji Zoom TV, Nowa TV (TV#) i WP1. Obok Telewizji Puls i Scripps Networks Polska w sprawie Kiwi TV, odwołania złożyły także spółki (więcej tutaj):

- Superstacja Sp. z o.o. oraz Radio Eska S.A. (Grupa ZPR Media) złożyły wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj);
- Telewizja Polsat Sp. z o.o. (Cyfrowy Polsat) oraz Telewizja Puls Sp. z o.o. złożyły wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej wydaniem decyzji o udzieleniu koncesji spółce TV Spektrum Sp. z o.o. (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą TV# (planowana zmiana na Nowa TV - więcej tutaj);
- Discovery Polska Sp. z o.o. (Discovery Communications) złożyła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przyznającej firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), koncesję na nadawanie w MUX 8 kanału WP1 (więcej tutaj).

Na razie nie są znane decyzje regulatora rynku w powyższych sprawach.

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska. Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8.

Więcej o tym jacy nadawcy z jakimi kanałami startowali w konkursie na zagospodarowanie MUX 8 można przeczytać tutaj. Więcej informacji o wynikach tego konkursu można znaleźć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...