reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kobiety i mafia” od 9.03 w kanale 13 Ulica

dodano: 2016-03-09 17:34 | aktualizacja: 2016-03-09 18:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: Comcast Corporation/satkurier.pl

13 Ulica logo od października 2014 roku Zetknięcie z mafią zmieniło ich życie na zawsze. Po latach postanowiły opowiedzieć swoje historie przed kamerą, wiele tym samym ryzykując. Kanał 13 Ulica zaprasza na niezwykły i wstrząsający serial dokumentalny „Kobiety i mafia”, który ukaże mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej przestępczości zorganizowanej z unikalnej, kobiecej perspektywy. Premiera programu w środę, 9 marca br. o godzinie 22:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W każdym z sześciu 45-minutowych odcinków serial przedstawi losy kobiet, których osobiste doświadczenia i relacje z pierwszej ręki zapewnią widzom niepowtarzalny wgląd w przerażający świat polskiej mafii. Bohaterki związane były ze środowiskiem przestępczym na różne sposoby - są wśród nich m.in. matki, żony, a także córki przemytników i gangsterów.

Serial nie tylko opowiada o ich osobistych związkach z członkami mafii, ale analizuje też, jak przestępcze środowisko wpłynęło na ich postawy i postrzeganie świata. Dzieląc się swoimi trudnymi doświadczeniami, kobiety mówią o poniesionych stratach, przeprowadzonych w życiu zmianach i radzeniu sobie ze zwykłą codziennością. Jak się okazuje, wiele z nich nie uwolniło się jeszcze od dramatów z przeszłości.

Ewa Ornacka w programie „Kobiety i mafia”, foto: Comcast Corporation

Ewa Ornacka z bohaterem programu „Kobiety i mafia”, foto: Comcast Corporation

Ewa Ornacka z bohaterką programu „Kobiety i mafia”, foto: Comcast Corporation


Do kobiet z mafijną przeszłością dociera Ewa Ornacka - dziennikarka od lat specjalizująca się w tematyce przestępczości zorganizowanej i autorka książek o przestępczości zorganizowanej. Jak czytamy w komunikacie, namawia je na szczerą rozmowę przed kamerą, przełamuje ich wstyd i strach, czasami nawet wieloletnie milczenie. Dzięki ogromnej wiedzy na temat struktur przestępczych w Polsce, Ewa Ornacka z wyczuciem odnosi się do wysłuchiwanych relacji, łącząc je z innymi znanymi sobie mafijnymi historiami.

Producentem serialu jest Artur Kowalewski, który w 2004 roku stworzył pionierski dokument o polskiej przestępczości zorganizowanej pod tytułem „Alfabet mafii” (TVN). Ewa Ornacka była tam jedną z prowadzących, a następnie współautorką książki o tym samym tytule. W swoim dorobku dziennikarka ma jeszcze cztery inne książki, w tym wydane w 2015 roku „Wojny kobiet” - opowieść o kobietach, które rzuciły wyzwanie policji, sądom i mafii.

„Kobiety i mafia” - emisja w środy (od 9 marca 2016 roku) o 22:00 w kanale 13 Ulica.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...