reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

5 nowych kanałów Telewizji Polsat. Co zaoferują?

dodano: 2016-03-15 08:24 | aktualizacja: 2016-03-15 11:26
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KRRiT

logo polsat Jeszcze w grudniu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła decyzję o udzieleniu Telewizji Polsat koncesji na rozpowszechnianie drogą satelitarną kanałów Polsat X, Polsat Reality, Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu. Koncesje obowiązują od 7 marca 2016 roku przez 10 lat. Co zaoferują nowe kanały?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z zapisami koncesji, Telewizja Polsat powinna rozpocząć nadawanie kanałów Polsat X, Polsat Reality, Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu nie później niż 6 miesięcy od daty udzielenia koncesji. Do tego czasu Telewizja Polsat może prowadzić próbne emisje programu. Według wcześniejszych informacji, Telewizja Polsat może uruchomić nowe kanały jeszcze w tym roku albo na przełomie 2016 i 2017.

Polsat X będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i będzie miał charakter uniwersalny. Zgodnie z wnioskiem, Polsat X będzie adresowany do wszystkich widzów powyżej 16. roku życia. Na ofertę programową w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6:00-23:00 złożą się filmy fabularne - 25 proc., filmy dokumentalne -10 proc., audycje rozrywkowe - 10 proc. oraz inne rodzaje audycji odpowiadające na zapotrzebowanie widzów - 5 proc.

Polsat Sport 2 będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i będzie miał charakter wyspecjalizowany - sportowy. Zgodnie z wnioskiem, kanał będzie adresowany będzie do wszystkich widzów powyżej 12. roku życia. Na ofertę programową złożą się audycje o tematyce sportowej: informacje i publicystyka sportowa, filmy dokumentalne, audycje rozrywkowe o tematyce sportowej, magazyny tematyczne poświęcone różnym dyscyplinom sportu, a także transmisje na żywo oraz powtórki z transmisji z różnych dziedzin sportu, które łącznie zajmą minimum 70 proc. w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00. Zgodnie z deklaracją wnioskodawcy kanał Polsat Sport 2 będzie uzupełnieniem najbardziej cenionej przez widzów oferty Telewizji Polsat w segmencie programów sportowych.

Polsat Sport 3 będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i będzie miał charakter wyspecjalizowany - sportowy. Będzie adresowany będzie do wszystkich widzów powyżej 12. roku życia. Na ofertę programową złożą się audycje o tematyce sportowej: informacje i publicystyka sportowa, filmy dokumentalne, audycje rozrywkowe o tematyce sportowej, magazyny tematyczne poświęcone różnym dyscyplinom sportu, a także transmisje na żywo oraz powtórki z transmisji z różnych dziedzin sportu, które łącznie zajmą minimum 70 proc. w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6:00-23:00. Zgodnie z deklaracją Telewizji Polsat, kanał Polsat Sport 3 będzie uzupełnieniem najbardziej cenionej przez widzów oferty Telewizji Polsat w segmencie programów sportowych.

Polsat Docu będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i będzie miał charakter uniwersalny. Będzie adresowany do wszystkich widzów powyżej 16. roku życia. Na ofertę programową w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6:00-23:00 złożą się filmy fabularne - 15 proc., filmy dokumentalne - 20 proc., audycje rozrywkowe - 10 proc. oraz inne rodzaje audycji odpowiadające na zapotrzebowanie widzów - 5 proc.

W każdym z wyżej wymienionych kanałów audycje powtórkowe zajmą ok. 75 proc. tygodniowego czasu nadawania. Według deklaracji wnioskodawcy, audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim będą stanowić 34 proc., a audycje europejskie 51 proc. w kwartalnym czasie nadawania programu.

Według przyznanych koncesji wszystkie kanały miałyby znaleźć się na tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), ale informacja o parametrach ma charakter umowny i nie muszą finalnie tam trafić.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...