reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezes TVP: powrót jakości do telewizji

dodano: 2016-03-15 11:48 | aktualizacja: 2016-03-15 13:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Fakt24/satkurier.pl

Samsung i TVP Wyemitowane w poniedziałek, 14 marca br. pierwsze dwa odcinki „Sondy 2” spotkały się z pozytywną opinią wielu widzów. Podobała się nie tylko nowa formuła programu, ale również sam prowadzący i odświeżona czołówka. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, powiedział w wywiadzie dla „Fakt24”, że jego zdaniem powroty programów w nowej formie to powrót jakości do telewizji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezes TVP chce powrotu kolejnych programów

Jacek Kurski jest zadowolony z powrotu w odświeżonej formule programu „Pegaz”. - Niezłe tempo, żywe studio, ciekawa rozmowa - podsumował w wywiadzie dla „Fakt24”. Duże nadzieje wiąże też z „Sondą 2” prowadzoną przez dr Tomasza Rożka.

Zapytany, czy nadawca planuje przywrócić „Dobranockę”, powiedział, że Telewizja Polska musi najpierw sprawdzić, jakie są oczekiwania widzów, i dodał, że ten pomysł mu się podoba. Jego zdaniem to coś, co buduje wspólnotę. Prezes TVP powiedział, że marzy mu się też powrót programu „Od przedszkola do Opola”.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, fot. TVP


Prezes TVP stwierdził, że rezygnowanie z programów licencjonowanych na rzecz własnych pomysłów Telewizji Polskiej to właściwy kierunek. Jego zdaniem za dużo wydano na nierentowne seriale. Jak dodał, na kształtowanie oferty programowej wydano już zdecydowaną większość pieniędzy przeznaczonych na ten cel na 2016 rok - 90 proc. Zaznaczył jednak, że jako prezes nie może walczyć z pozycjami, które są już w ramówce, zakupione przez jego poprzedników. Powiedział, że „Klan” i „M jak Miłość” mają wielomilionową widownię i przynoszą wielomilionowe straty. Jak stwierdził, dawne władze TVP „rozdęły do niebotycznych rozmiarów kontrakty i koszty tych seriali” (za „Fakt24”).

Zapytany, czy planowany jest powrót jakichś starych seriali, powiedział „zobaczymy” i dodał, że bardzo lubił „Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy”, ale czy powróci, będzie zależało od jego dyrektorów, w szczególności koordynacji programowej i od badań. Kurskiemu marzy się też film albo serial o Adamie Mickiewiczu.

Prezes TVP zapowiedział w wywiadzie dla „Fakt24”, że w kwietniu ruszy nowy program, w którym „Polacy będą mogli się wygadać”. Będzie nosił nazwę „Studio Polska. Telewizja Otwarta”. - Ludzie powinni mieć głos, dlatego chcę telewizji obywatelskiej - powiedział. Program „Studio Polska. Telewizja Otwarta” miałby być powrotem do podobnego programu sprzed lat.

TVP z własnym transponderem na satelicie?

Jacek Kurski powiedział, że jako prezes TVP będzie dbał o interesy telewizji, która jego zdaniem jest dziś „wydmuszką wypatroszoną z wszelkich atutów”. Ubolewa nad tym, że TVP nie jest nawet właścicielem infrastruktury emitującej sygnał telewizji naziemnej i musi za nią płacić dziesiątki milionów. - TVP nie ma nawet transpondera na satelitę, więc jesteśmy klientem Polsatu albo ITI - powiedział i dodał, że treściami TVP „żywią się całe kanały tematyczne, zarabiając krocie wyłącznie na naszej produkcji” (za „Fakt24”).

Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski wrócą do TVP?

Kurski zapewnił, że zrobi wszystko, by mecze piłkarskiej reprezentacji Polski wróciły do TVP. Już wcześniej, przy okazji zapowiedzi powrotu „Sportowej niedzieli” do TVP1, prezes TVP powiedział, iż dla niego „sport to też misja”


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama