reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Już w czerwcu informacyjny kanał dla Dolnego Śląska

dodano: 2016-03-16 20:59 | aktualizacja: 2016-03-16 23:44
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

ATM Grupa Niestety nie udało się TVN Warszawa, nie udało się TVS, ale miejmy nadzieję, że uda się Echo24 TV. Z informacji satkurier.pl wynika, że regionalny kanał dla Dolnego Śląska rozpocznie nadawanie w czerwcu. Będzie dostępny w ramach multipleksu lokalnego naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4) i w sieciach kablowych. Dużą część ramówki stanowić będą informacje i publicystyka, ale nie zabraknie także treści rozrywkowych. Oby tak pozostało, bo TVS z podobnymi ambicjami na starcie jest dzisiaj złośliwie nazywana TV Seriale.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Dolnośląska Echo (jej właścicielem jest ATM Grupa) już we wrześniu ub.r. uruchomiła multipleks lokalny MUX L4. Wszyscy z niecierpliwością czekali jednak na kanał Echo24 TV, który koncesję otrzymał w czerwcu 2015 roku. Nowy kanał informacyjno-publicystyczny skupi się na Wrocławiu i Świdnicy, ale nie będzie brakować też treści dotyczących całego regionu. Zamieszkuje go prawie 3 miliony mieszkańców, więc nadawca mógłby rozważyć emisję satelitarną. TVN pokazał, że jak się chce, to można nadawać na satelicie kanał NTL Radomsko. Drugi kanał związany z ATM Grupą, czyli ATM Rozrywka, jest dostępny w platformach cyfrowych nc+ i Cyfrowy Polsat.  

Województwo dolnośląskie ma duże tradycje w regionalnych i lokalnych telewizjach. W latach 1990-1995 działała we Wrocławiu Prywatna Telewizja Echo. Była związana z włoską siecią Polonii 1 w czasach jej świetności. Zakończyła działalność, bo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję naziemną konkurencyjnej telewizji TeDe. Nazwa Echo24 TV nawiązuje do sukcesu Prywatnej Telewizji Echo w pierwszej połowie lat 90. TeDe, którą tworzyło wiele osób związanych z Prywatną Telewizją Echo, nadawała w latach 1995-2013. Na początku znaczną część ramówki wypełniało pasmo wspólne w postaci TV Odra, następnie retransmitowano Naszą TV i TV4.  Po wyłączeniu nadajników analogowych w 2013 roku stacja zakończyła nadawanie. W tym samym roku prawie wszystkie udziały w spółce przejęła ATM Grupa. Teraz TeDe powraca jako Echo24 TV.

Oby ten debiut się udał, bo w Polsce ewidentnie brakuje stacji regionalnych i lokalnych. Każda jest na wagę złota. Z uporem maniaka trzeba też przypominać platformom cyfrowym, żeby wreszcie włączyły do oferty wszystkie 16 wersji TVP3. Platformy cyfrowe w Skandynawii, Francji czy Stanach Zjednoczonych wręcz chwalą się dużą lokalnością oferty. W przypadku USA także regionalnymi, stanowymi kanałami sportowymi. Przykład NTL Radomsko pokazuje, że szybciej niż TVP3 możemy się doczekać na satelicie regionalnych kanałów związanych z wielkimi graczami. ATM Grupa na pewno dysponuje niezbędnym kapitałem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama